Smutny nowy rok dla katowickiego klubu z pięknymi tradycjami. Tylko wy możecie mu jeszcze pomóc.

Smutny nowy rok dla katowickiego klubu z pięknymi tradycjami. Tylko wy możecie mu jeszcze pomóc.

22 stycznia 2020 Wyłącz przez administrator

Więcej – czytaj poniżej.
***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***
Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.
***

W 2017 roku popularna „eMKa” obchodziła swoje 40 lecie istnienia po tym, jak w 1977 roku, z połączenia Górnika Murcki z Górnikiem Kostuchna, powstał Górnik MK Katowice. Drużyna przez lata godnie rywalizowała z Rozwojem Katowice o miano drugiej lub trzeciej „siły” w Katowicach, za miejskim gigantem, GKS Katowice.

Rok 2020 przyniósł problemy finansowe ekipy, która wypuściła do piłkarskiego świata m.in. reprezentanta Polski, Jakuba Świerczoka. Drużyna z Kostuchny, prowadzona obecnie przez byłego gracza Rozwoju Katowice Rafała Lisa, w obecnym sezonie Ligi Okręgowej zajmuje 14 miejsce, z 20 punktami na koncie.

– Balansujemy na krawędzi, każda pomoc z zewnątrz jest na wagę złota – mówi dyrektor generalny klubu Sebastian Taborek. – Chcielibyśmy zatrzymać zawodników, którzy reprezentowali nasz klub w rundzie jesiennej, lecz niestety przy obecnej sytuacji finansowej klubu może być to „Mission Impossible”.

A przecież „eMKa może przetrwać. To zależy od nas. Przekazujemy apel dyrektora Taborka o pomoc w przetrwaniu ciężkich chwil:

„Szukamy sponsorów na każdym szczeblu współpracy. Posiadamy miejsca na banerach reklamowych, strojach i dresach klubowych. Jesteśmy otwarci na każdą formę współpracy – pomocy dla klubu. Najważniejsze jest dla mnie dobro klubu i dlatego też zdecydowałem się wyjść do każdego z Państwa z prośbą o pomoc w uratowaniu seniorskiej sekcji piłkarskiej MK Górnik Katowice. W internecie na stronie zrzutka.pl prowadzimy zbiórkę na przetrwanie rundy wiosennej. Za każdy datek serdecznie dziękujemy!”.

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/rx7zkb

Fot. Sebastian Taborek.