Prezydent Katowic wydał oświadczenie po emisji programu w TVP.

Prezydent Katowic wydał oświadczenie po emisji programu w TVP.

24 stycznia 2020 Wyłącz przez administrator

Więcej – czytaj poniżej.
***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***
Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.
***

Wczoraj telewizja publiczna wyemitowała materiał poświęcony Katowicom. W cyklu „Magazyn śledczy Anity Gargas” widzowie mogli obejrzeć program, w którym zarzucono władzom miasta, że niepotrzebnie wydaje miliony na budowę stadionu dla GKS.

TVP tak zapowiadała program:

„Ogromny kompleks dla drugoligowego klubu za prawie 400 mln zł. Po co miasto chce budować nowy obiekt dla klubu, który ma już swój stadion? Kulisy gry za gigantyczne pieniądze; w jaki sposób kosztorys budowy obiektu sportowego wzrósł z planowanych w konkursie 186 mln do aż 561 mln?”.

Prezydent Marcin Krupa wydał w tej sprawie oswiadczenie. Przytaczam je w całości:

„Wczoraj na antenie TVP1 wyemitowany został program „śledczy” Anity Gargas. W wielowątkowym materiale, który rzekomo dotyczył budowy stadionu miejskiego, padło wiele nieprawdziwych informacji. Autorzy programu w żenujący sposób zmanipulowali przekaz, który nie miał nic wspólnego z dziennikarską rzetelnością i prawem do krytyki. Z przykrością stwierdzam, że znając format tego programu, nie jestem zaskoczony takimi metodami działania i zakłamywania rzeczywistości.

Już wczoraj w nocy otrzymałem wiele głosów m.in. od mieszkańców, samorządowców i dziennikarzy z naszego regionu, którzy są oburzeni tak skandalicznym przedstawieniem Katowic. Nie ma mojej zgody na naruszanie dobrego imienia miasta. Dlatego w trosce o dobry wizerunek Katowic, dokonamy wnikliwej analizy materiału, by następnie podjąć w tej sprawie wszelkie możliwe kroki prawne, o których będę Państwa informował”.