Dziś strażnicy miejscy zawieszają protest. Znów będą wystawiać mandaty.

Dziś strażnicy miejscy zawieszają protest. Znów będą wystawiać mandaty.

24 stycznia 2020 Wyłącz przez administrator

Więcej – czytaj poniżej.
***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***
Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.
***

Przypomnijmy, że z początkiem tego roku funkcjonariusze Straży Miejskiej w Katowicach rozpoczęli protest związany ze zbyt niskimi – ich zdaniem – zarobkami. Jak wówczas nam tłumaczyli, wielu funkcjonariuszy odchodzi do sąsiednich straży, gdzie warunki pracy mają być lepsze niż w Katowicach.

Funkcjonariuszom nie wolno strajkować, więc protest miał charakter strajku włoskiego. Wszystkie czynności były wykonywane nad wyraz skrupulatnie, przez co trwały długo. Nie wystawiano też mandatów. Sprawców wykroczeń jedynie upominano.

Strażnicy miejscy uzyskali dodatkowe 100 zł brutto co pół roku jako rekompensatę do kosztów prania munduru. Po prawie miesięcznym proteście, zawieszają go na czas nieokreślony.

Od dziś funkcjonariusze SM w Katowicach ponownie więc będą np. wystawiać mandaty. Jednocześnie wzywają władze miasta o wyznaczenie wiosennego terminu spotkania „w celu omówienia tematów i spraw poruszonych we wcześniejszych pismach, kierowanych do Pana Prezydenta”.

Na zdjęciu: wielu zwolenników likwidacji straży miejskiej uważa, że do pilnowania porządku wystarczy policja. W przerwach w łapaniu przestępców niech policjanci pilnują kopert dla inwalidów. Czy taki model byłby rzeczywiście skuteczny? Fot. Straż Miejska w Katowicach.