Beton w miejsce Parku Śląskiego! Deweloperzy zamiast imprez plenerowych, wypoczynku i rekreacji? Kolejny kontrowersyjny pomysł.

Beton w miejsce Parku Śląskiego! Deweloperzy zamiast imprez plenerowych, wypoczynku i rekreacji? Kolejny kontrowersyjny pomysł.

11 stycznia 2020 Wyłącz przez administrator

Więcej – czytaj poniżej.
***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***
Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.
***

Społecznicy skupieni wokół facebookowej strony „Ratujmy Park Śląski” znowu biją na alarm. Historyczne tereny Parku Śląskiego zagrożone.

Urząd Miasta w Chorzowie już raz próbował sprzedać deweloperom tereny sąsiadujące z Katowicami. Zdecydowany protest mieszkańców Dębu czy Tysiąclecia, protest władz Katowic oraz Siemianowic Śląskich zapobiegł betinowaniu obszarów, gdzie powinny rosnąć krzewy i drzewa.

O tamtych działaniach pisaliśmy wielokrotnie. Teksty te szybko znajdziecie na naszej stronie WWW. Hasło kluczowe to oczywiście może być „Park Śląski”.

Przerażające wieści znów płyną z Chorzowa. Tamtejszy magistrat ogłosił przetarg na sprzedaż działki o powierzchni (Uwaga!) ponad 37 tys. metrów kwadratowych. Znajduje się ona przy ul. Targowej.

Nasze wspólne dobro władze Chorzowa chcą sprzedać za 11 mln zł. To cena wywoławcza.

Spolecznicy wytykają prezydentowi Chorzowa, że niedawno zorganizował akcję medialną, która nie koresponduje z ofertą, jaka pojawiła się na stronie magistratu:

„Całkiem niedawno prezydent Kotala chciał zwracać 2mln złotych i proponował aby Skarb Państwa odkupił działkę na OPT od deweloperów. Nie przeszkadza mu to jednak (prezydentowi), wystawić właśnie na przetargu prawo do wieczystego użytkowania kolejnej działki na tym terenie. Bardzo konsekwentne działania władz. Ciekawe czy tym razem znowu będą okrągłe stoły, apele i inne pozorowane działania, czy tylko wszyscy wyrażą oburzenie tym że kolejne historyczne tereny Park Śląski zostaną przekazane w prywatne ręce”.

Na zdjęciu: jeden z protestów przeciwko betonowaniu historycznych fragmentów Parku Śląskiego. Fot. Łukasz Rosicki, radny Siemianowic Śląskich.