Skażenie bardzo groźną bakterią. Produkt może być w każdym sklepie spożywczym, zaopatrującym się w tej sieci. Inspekcja sanitarna ogłosiła alarm żywnościowy.

Skażenie bardzo groźną bakterią. Produkt może być w każdym sklepie spożywczym, zaopatrującym się w tej sieci. Inspekcja sanitarna ogłosiła alarm żywnościowy.

14 grudnia 2019 Wyłącz przez administrator

***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

Jeśli kupiliście wędzonego halibuta, sprawdźcie opakowanie. Główny Inspektor Sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące obecności bakterii Listeria monocytogenes w produkcie, oferowanym przez sieć hurtowni Makro Cash and Carry.

Skażone groźną bakterią są wędzone steki z halibuta niebieskiego, produkowane przez firmę Rybhand. Bakteria wywołuje bardzo groźną chorobę – listeriozę.

Komunikat inspekcji sanitarnej:

„Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności: Wycofanie z obrotu produktu pn. MC halibut niebieski, steki, wędzone, numer partii 01/340. Główny Inspektor Sanitarny informuje, że firma MAKRO Cash and Carry Polska S.A. poinformowała organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej o wycofaniu z obrotu produktu MC halibut niebieski, steki, wędzone, o numerze partii 01/340, wyprodukowanego przez firmę Rybhand Sp. z o.o. Sp. k., weterynaryjny numer identyfikacyjny 30061802.

Decyzja związana jest w z wynikiem badań laboratoryjnych przeprowadzonych przez przedsiębiorcę, w których stwierdzono przekroczoną liczbę bakterii Listeria monocytogenes w produkcie z tej partii.
Spożycie żywności zanieczyszczonej Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą.

Szczegółowe informacje na temat wycofywanego produktu znajdują się na stronie internetowej www.makro.pl (wycofanie produktu). Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania prowadzony przez dystrybutora.

Zalecenia dla konsumentów: w przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktu objętego komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem”.

Fot. Wikimiedia.