Pieszy na pasach. Ten pokaz działa na wyobraźnię.

Pieszy na pasach. Ten pokaz działa na wyobraźnię.

18 grudnia 2019 Wyłączono przez administrator

***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

Samochód najpierw jechał z prędkością 50 km/h. Zahamował przed pasami.

Następnie to samo auto rozpędziło się do 70 km/h. Kierowca zaczął hamować w tym samym miejscu, co przedtem. Kierowca nie miał szans.

Ten pokaz naprawdę działa na wyobraźnię (link do filmu poniżej). Został zorganizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach.

Pokaz odbył się wczoraj w Mysłowicach na ul. Obrzeżnej Zachodniej. Miejsce to wybrane zostało nieprzypadkowo. Pomimo że przejście to jest dobrze oznakowane i oświetlone, we wrześniu, w odstępie zaledwie kilku dni, doszło tam do dwóch potrąceń pieszych. Jedną z tych osób była pani Maria, która zdecydowała się wziąć udział w pokazie.

Jak twierdzą policjanci: „analiza bezpieczeństwa pieszych użytkowników dróg wykazała, że w skali województwa śląskiego liczba zdarzeń z udziałem pieszych spadła z 789 na 672 (stan na 30.11.2019 r.). Zmniejszyła się również liczba zabitych z 68 do 48. W Mysłowicach niestety odnotowaliśmy wzrost zdarzeń z udziałem pieszych”.

Niestety, do dramatycznych zdarzeń ciągle dochodzi nie tylko w Mysłowicach, lecz we wszystkich miejscowościach naszej aglomeracji. Główną przyczyną wypadków niestety pozostaje nadmierna prędkość i niedostosowanie jej do warunków.

Niedawno byliśmy świadkami karambolu na katowickim odcinku autostrady A4, na dojeździe do węzła Mikołowska. Zderzyły się ze sobą aż cztery samochody osobowe. W tym wypadku kierowcy nie tyle jechali zbyt szybko, co zbyt blisko siebie.
Odstępy pomiędzy samochodami były zbyt małe i gdy pierwszy samochód przyhamował, kierowcy kolejnych samochodów nie zdołali w porę zareagować a ich pojazdy miały zbyt długą drogę hamowania. Na szczęście obyło się bez ofiar.

Link do nagrania poniżej. Pokazy hamowania zaczynają się w okolicach 30 sekundy nagrania: