Życie ponad setki młodych kobiet i mężczyzn zamieniło się w koszmar. Idąc przez Katowice udręczone osoby przez wiele miesięcy ze strachem spoglądały za siebie, aż wreszcie doszło do ataku.

Życie ponad setki młodych kobiet i mężczyzn zamieniło się w koszmar. Idąc przez Katowice udręczone osoby przez wiele miesięcy ze strachem spoglądały za siebie, aż wreszcie doszło do ataku.

20 listopada 2019 Wyłącz przez administrator

***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

Studentki i studenci Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego przez kilkanaście miesięcy byli nękani przez jednego z ich grona. Wulgarne komentarze i groźby student zamieszczał w internecie – często na profilach upatrzonych przez siebie ofiar.

Atakował również najbliższych swoich ofiar. Czternastoletnia siostra jednej ze studentek na swoim profilu w mediach społecznościowych czytała o sobie:

„Ale masz mordę plebsa, ty zgniły worku tłustych kiszek”. „Twój ojciec popełnił olbrzymi błąd, że wyjął ch… z węgla i spłodził taką małpę, jak ty i tę twoją małą ku… pseudosiostrę” – cytowały Onet i TVN Uwaga.

To właśnie ten program telewizyjny nagłośnił sprawę. Gdy dziennikarka usiłowała porozmawiać z matką stalkera, o samej sobie usłyszała od niej, że jest „suką”.

Dręczyciel został wydalony z uczelni. Mimo to nie zaprzestał swojego procederu. Trwał on wiele miesięcy. Nie skończyło się jedynie na groźbach i słownych atakach. Jedna z pokrzywdzonych osób została pobita przez matkę stalkera na terenie sądu w Katowicach.

Policja i prokuratura przez wiele miesięcy zbierały materiał dowodowy. Tymczasem mężczyzna dalej straszył swoje ofiary, znęcał się nad nimi i oskarżał o pedofilię czy przemoc wobec dzieci.

Ten długi koszmar właśnie się zakończył. Katowicka policja poinformowała dzisiaj o tym, że na polecenie prokuratury zatrzymała stalkera i jego matkę.

Mężczyzna ma 25 lat. Jego matka 55. Oboje mieszkają w Tychach.

Jemu zarzuca się groźby karalne, uporczywe nękanie i wykorzystanie wizerunku osób pokrzywdzonych w celu wyrządzenia szkody osobistej. Matce zarzucono znieważenie, naruszenie nietykalności i groźby karalne.

Katowicki sąd, na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice-Północ, aresztował byłego już studenta Uniwersytetu Śląskiego na 3 miesiące. Matkę objęto dozorem policyjnym.

Policja udostępniła zdjęcia z zatrzymania stalkera oraz jego matki i towarzyszącego zatrzymaniu przeszukania. Zobaczysz je poniżej.