Ośmioro licealistów z Katowic odpakowuje świat. Wbrew pozorom nie jest to żaden żart, a sprawa dotyczy nas wszystkich.

Ośmioro licealistów z Katowic odpakowuje świat. Wbrew pozorom nie jest to żaden żart, a sprawa dotyczy nas wszystkich.

8 listopada 2019 Wyłączono przez administrator

Więcej – czytaj poniżej.

***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

Projekt społeczny „Odpakujmy Świat” to inicjatywa grupy młodych ludzi, którzy mają dość patrzenia na zaśmiecanie naszej planety plastikiem. Ekipa z klasy Pre-IB III LO w Katowicach postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć walczyć z niepotrzebnym zużyciem plastiku przez Polaków.

Młodzi ludzie już rozpoczęli kampanię w mediach społecznościowych. Drukują plakaty i zamierzają zorganizować warsztaty w szkołach podstawowych.
Wszystko po to, aby uświadomić ludziom, jak ogromnym problemem społecznym jest plastik. A przecież tak łatwo zastąpić go materiałami wielorazowego użytku.

Licealiści katowickiego Micka nawiązali oficjalną współpracę z Wydziałem Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego. Wzięli udział w Local Conference of Youth Poland 2019 i współpracują z Targami Ekologicznymi Zero Waste.

Projekt pełną parą rusza od grudnia – podobno zaplanowana jest na wtedy jakaś wielka akcja. Natalia, Agnieszka, Ola, Emilia, Nadia, Wiktoria, Emilia i Michał – cała ósemka zaprasza do obserwowania oraz wspierania projektu.

A dla facebookowiczów ważna informacja. Katowice Dziś podjęły decyzję, by facebookową stronę projektu „Odpakujmy Świat” polubić i przypiąć na swoim fanpage’u. Dzięki temu możecie się z nią zapoznać już teraz.