Nietrzeźwa jechała samochodem przez Katowice. Kto? Była wicemarszałek Sejmiku Śląskiego, a obecna przewodnicząca Rady Miasta Ruda Śląska.

Nietrzeźwa jechała samochodem przez Katowice. Kto? Była wicemarszałek Sejmiku Śląskiego, a obecna przewodnicząca Rady Miasta Ruda Śląska.

24 listopada 2019 Wyłącz przez administrator

***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

Chodzi o Aleksandrę S., która dziś jest przewodniczącą rudzkich rajców, a w przeszłości pełniła wiele innych ważnych funkcji. Była: wiceprezydentem Rudy Śląskiej, wiceprezydentem Świętochłowic, wicemarszałkiem województwa śląskiego, wiceprezesem Funduszu Górnośląskiego. W ostatnich wyborach samorządowych Koalicja Obywatelska wystawiła jej kandydaturę do fotela prezydenta Rudy Śląskiej.

Oficjalny komunikat Prokuratury Okręgowej w Katowicach:

„Prokuratura Rejonowa Katowice–Północ w Katowicach nadzoruje postępowanie przygotowawczego przeciwko Aleksandrze S. podejrzanej o prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości.

Do zdarzenia doszło w dniu 18 października 2019 roku. Na terenie Katowic kobieta została zatrzymana do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy policji. Przeprowadzone pierwsze badanie na zawartość alkoholu wykazało 0,29 mg/l a drugie 0,26 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Aleksandra S., po przedstawieniu zarzutów, przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i złożyła wyjaśnienia. Podejrzana pełni i pełniła w przeszłości liczne funkcje publiczne w województwie śląskim, w tym wicemarszałka Województwa Śląskiego”.