Katowicki magistrat informuje o olbrzymich ilościach piasku i soli, czekających na nadejście zimy. Wkrótce spodziewane są pierwsze opady śniegu. W związku z tym wydano ważny apel.

Katowicki magistrat informuje o olbrzymich ilościach piasku i soli, czekających na nadejście zimy. Wkrótce spodziewane są pierwsze opady śniegu. W związku z tym wydano ważny apel.

27 listopada 2019 Wyłącz przez administrator

***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

– Według prognoz już za kilka dni spodziewane są spadki temperatur, a nieco później pierwsze opady śniegu – informuje Ewa Lipka, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Katowicach i dodaje: – W naszych magazynach zabezpieczono 100 ton piasku i aż 5700 ton soli, a na drogi wyjedzie w tym sezonie łącznie 38 specjalistycznych pojazdów.

Życie ludzkie jest wartością największą. Nie ma się więc co zżymać na posypywanie solą dróg.

W magazynach Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Katowicach zabezpieczono 100 ton piasku i aż 5700 ton soli. W pogotowiu czeka już w tej chwili 17 pługo-posypywarek, 5 ciągników z osprzętem zimowym i inne urządzenia pomocnicze.

– Pozostały sprzęt w dalszym ciągu bierze udział w zamiataniu ulic i będzie przezbrajany w zimowy stopniowo, wraz ze zmianą pogody – mówi Czesław Kopiec z katowickiego MPGK. – W okresie opadów na drogi wyjedzie 21 naszych pługo-posypywarek, 5 ciągników rolniczych oraz 12 pojazdów naszego podwykonawcy – dodaje.

W przypadku intensywnych opadów śniegu lub występowania warunków atmosferycznych powodujących gołoledź w pierwszej kolejności odśnieżane są główne arterie komunikacyjne, centrum i drogi krajowe przebiegające przez miasto, a dopiero po ich udrożnieniu drogi o mniejszym natężeniu ruchu. W sumie to ponad 724 km dróg.

W związku ze spodziewanym nadejściem opadów śniegu katowicki magistrat apeluje:

„Już za kilka dni spodziewane są spadki temperatur, a nieco później pierwsze opady śniegu. Prosimy kierowców o wymianę ogumienia, zachowanie ostrożności i cierpliwość, zwłaszcza na wiaduktach, mostach i remontowanych odcinkach dróg. A właścicieli posesji oraz administratorów/zarządców budynków o dbanie o stan nawierzchni przylegających chodników i pryzmowanie śniegu w miejscach nieutrudniających ruchu lub przy krawędzi jezdni”.

Źródło: BP UM Katowice. Fot. Radosław Kaźmierczak.