Dziś niezwykła noc. Noc rozrywki i kultury.

Dziś niezwykła noc. Noc rozrywki i kultury.

9 listopada 2019 Wyłącz przez administrator

Więcej – czytaj poniżej.

***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

W piętnastu teatrach metropolii katowickiej, na kilkunastu scenach, będzie można zobaczyć 25 najlepszych spektakli minionego sezonu. W tym nowości i premiery przygotowane specjalnie na Noc Teatrów.

Repertuar dramatyczny i komediowy, w stylu klasycznym lub offowo, warsztaty i spotkania z ludźmi teatru. Takie atrakcje czekają na widzów podczas 10. Nocy Teatrów Metropolii, która odbędzie się juz dziś.

Uczestnicy wydarzeń będą mogli skorzystać z bezpłatnych przejazdów regularną komunikacją miejską. To zachęta, aby tej magicznej nocy nie ograniczać się do jednego teatru.

Teatr Śląski w Katowicach, zaprezentuje jeden ze swoich hitów – „Sztukę” Yasminy Rezy. Teatr Rozrywki w Chorzowie wystawi spektakl – „Mariacka 5” – to przedstawienie, w którym fenomenalna Elżbieta Okupska, wcielająca się w rolę starej ulicznicy, w przejmujący, tragikomiczny sposób opowiada o swoim życiu.

Na bliskie spotkania z aktorami – po komedii „Ściana” – można liczyć w Teatrze Żelaznym w Katowicach. Marta Marzęcka-Wiśniewska, Piotr Wiśniewski, czy znany z serialu „M jak miłość” Paweł Okraska, opowiedzą o „teatralnej kuchni”.

Specjalnie na tegoroczną Noc Teatrów Metropolii Teatr Nowy w Zabrzu przygotował „Emigrację”, spektakl na podstawie bestselerowej powieści Malcolma XD, autora, który, pozostając anonimowym, stał się najbardziej znanym twórcą pasty – nowego gatunku literackiego, królującego w internecie. Teatr Nowy zapowiada także spotkanie z autorem, który będzie fizycznie obecny, choć „niewidzialny”.

Świeżutką produkcję dla najmłodszych dzieci (1-5 lat), o wdzięcznym tytule „O jeżu Jerzyku, co nie mógł zasnąć”, przygotował katowicki Teatr Gry i Ludzie. Dzieci, wraz z rodzicami, zachęcane do aktywności przez aktorki, będą uczestniczyć w przedstawieniu, siedząc na scenie pokrytej miękką trawą.

Interaktywną propozycję dla jeszcze młodszych dzieci ma także Teatr Miejski w Gliwicach. Maluchy w wieku od 6 miesięcy do 3 lat, wraz z opiekunami, udadzą się w podróż angażującą wszystkie zmysły.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark przygotuje warsztaty z beatboxu dla dzieci i młodzieży. W Śląskim Tatrze Lalki i Aktora Ateneum będzie można nauczyć się m.in. projektowania kostiumów, a w Teatrze Dzieci Zagłębia poznać tajniki zawodu aktora. Z kolei w Operze Śląskiej można będzie poćwiczyć wokal, podczas lekcji śpiewu operowego czy spróbować swoich sił w balecie.

To tylko przykłady. Bilety na spektakle, jak co roku podczas Nocy Teatrów, są w promocyjnych cenach, a niektóre spośród przedstawień można obejrzeć za darmo. Wydarzenia towarzyszące także są darmowe lub za niewielką opłatą.
Jak wspomnieliśmy, przejazdy komunikacja miejską będą bezpłatne. Aby skorzystać z tej możliwości, należy pobrać ze strony www.nocteatrowmetropolii.pl specjalny bilet okolicznościowy.

Pełen program Metropolitalnej Nocy Teatrów znajduje się na stronie:

www.nocteatrowmetropolii.pl

Źródło i fot.: GZM. Na koniec nasza prośba – udostępnij tę publikację.