Drobne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji publicznej 11 listopada w Katowicach i innych miejscowościach aglomeracji. Ogromne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji publicznej w związku z remontami w Chorzowie.

Drobne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji publicznej 11 listopada w Katowicach i innych miejscowościach aglomeracji. Ogromne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji publicznej w związku z remontami w Chorzowie.

6 listopada 2019 Wyłącz przez administrator

Więcej – czytaj poniżej.

***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

Jak informuje ZTM, w dniu Święta Niepodległości, autobusy, tramwaje i trolejbusy będą kursowały jak w dni wolne i święta, za wyjątkiem kilkunastu linii.

Według rozkładów „w dni wolne w centrach handlowych” kursować mają autobusy linii 109 w Katowicach, a także linii w innych miejscowościach aglomeracji: 26, 52, 53, 59, 137, 194, 232, 515, 710, 750 i 850.

Zawieszone zostanie funkcjonowanie trzech linii „marketowych” nr: 232, 515 i 750.

Przejdźmy do informacji o wielkich zmianach w Chorzowie.

ZTM infrmuje, że linie autobusowe nr 840, 830N oraz 840N od przystanku Świętochłowice Piaśniki Skrzyżowanie, w kierunku centrum Chorzowa oraz Katowic, jeżdżą zmodyfikowaną trasą:

Chorzowską, Bytomską, Ślęzan, Opolską, Składową, włączając się na swoją zwykłą trasę na przystanku Chorzów Wodociągi. Nie nastąpią zmiany w obsłudze przystanków.

Od dziś inaczej kursować mają autobusy linii: 74, 190, 663, 665, 922 i 974. Jak informuje ZTM:

Linie autobusowe nr 74, 665, 922 i 974, w kierunku placu Jana, dzielnicy Maciejkowice oraz Siemianowic Śląskich, od przystanku Chorzów Stary Szyb Prezydent, poprowadzone zostały ulicą Kościuszki, placem Piastowskim, ulicami Bojarskiego, Siemianowicką, wracając na starą trasę przejazdu tj. ul. Bożogrobców.

Autobusy tych linii zatrzymują się na przystanku Chorzów Stary Bożogrobców tymczasowo umieszczonym przy łączniku ul. Kościuszki z pl. Piastowskim.

Linie autobusowe nr 190 i 663 (kierunek Siemianowice Śląskie), od przystanku Chorzów Stary Szyb Prezydent, poprowadzone zostały ulicą Kościuszki, placem Piastowskim, ulicami Bojarskiego, Siemianowicką, następnie starą trasą. Autobusy tych linii zatrzymują się na przystanku Chorzów Stary Bożogrobców przy łączniku ul. Kościuszki z pl. Piastowskim.