Zbiorowe zatrucie tlenkiem węgla. Osiem osób poszkodowanych, w tym sześcioro dzieci.

Zbiorowe zatrucie tlenkiem węgla. Osiem osób poszkodowanych, w tym sześcioro dzieci.

10 października 2019 Wyłącz przez administrator

Więcej – czytaj poniżej.

***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

Wczoraj wieczorem ktoś wezwał straż pożarną na ul. Konstytucji 3 Maja w Mikołowie. Prawdopodobnie była to osoba, która źle się poczuła wskutek zatrucia tlenkiem węgla.

Pod wskazany adres od razu skierowano dwa zastępy straży pożarnej. A także trzy jednostki ratownictwa medycznego.

Około 18.30 strażacy i ratownicy zjawili się na miejscu. Kiedy tylko weszli do wskazanego lokalu, okazało się, że znajduje się tam osiem osób z objawami podtrucia tlenkiem węgla.

Sześcioro z nich, to dzieci w wieku od 1 do 15 lat. Wszyscy poszkodowani byli przytomni, lecz mimo to trafili do szpitala.

Strażacy pozostali na miejscu, aby wykonać standardowe czynności. Przeprowadzili pomiary poziomu tlenku węgla w mieszkaniu, w którym doszło do zaczadzenia oraz w sąsiednich lokalach. Wszystkie pomieszczenia zostały przewietrzone.

Zdaniem strażaków przyczyną zaczadzenia mogła być niewłaściwa eksploatacja „kozy”, czyli pieca, w którym można palić zarówno węglem, jak i drewnem.

Strażacy apelują o ostrożność. Od 1 października br. w naszym województwie już 18 razy wykryto ulatniający się czad. Doszło także do 16 pożarów wywołanych przez urządzenia grzewcze.

W rezultacie ucierpiały 24 osoby, z czego 15 to dzieci. Zaledwie kilka dni temu w Tarnowskich Górach także doszło zatrucia tlenkiem węgla, a do szpitala trafiło pięć osób, w tym dwoje 13-latków.