To może być rekordowa – największa na świecie – gitarowa orkiestra. Niezwykły koncert na cześć Erica Claptona już jutro w Katowicach.

To może być rekordowa – największa na świecie – gitarowa orkiestra. Niezwykły koncert na cześć Erica Claptona już jutro w Katowicach.

16 października 2019 Wyłącz przez administrator

Więcej – czytaj poniżej.

***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

Czy z okazji 40 rocznicy koncertu Erica Claptona w Katowicach w stolicy województwa śląskiego zagra największa gitarowa orkiestra na świecie? Apel do wszystkich, którzy grają na gitarze.

17 października 1979 r. Eric Clapton przyjechał do Katowic, by zagrać dwa koncerty w legendarnej hali Spodek. Jak wiadomo, udało mu się zagrać tylko jeden – właśnie 17 października, drugi następnego dnia odwołał, z uwagi na brutalne zachowanie milicji wobec publiczności.

Orkiestra Szlaku Śląskiego Bluesa pod „smyczkiem” Jana Gałacha postanowiła zaprosić wszystkich mieszkańców Śląska, miłośników twórczości Erica Claptona i muzyków, do wspólnego odegrania jego największego przeboju – utworu „Layla” w największej gitarowej orkiestrze świata!

Szlak Śląskiego Buesa:

„Zabierz swoją gitarę, czy bas i wpadnij na plac przed Galerią Katowicką 17 października o 16:00, by wspólnie zagrać Laylę! Stwórz razem z nami największą gitarową orkiestrę na świecie i zagraj specjalnie dla Erica Claptona!”

Na zdjęciu: to były inne czasy i inne Katowice. Muzyka Erica Claptona pozostała ta sama. Źródło: Szlak Śląskiego Bluesa i BP UM Katowice. Fot. BP UM Katowice.