Na tej bardzo zatłoczonej ulicy Katowic dziś rusza przebudowa skrzyżowania. Niedaleko od innego skrzyżowania, którego przebudowa trwa. Przykre, ale konieczne.

Na tej bardzo zatłoczonej ulicy Katowic dziś rusza przebudowa skrzyżowania. Niedaleko od innego skrzyżowania, którego przebudowa trwa. Przykre, ale konieczne.

10 października 2019 Wyłącz przez administrator

Więcej – czytaj poniżej.

***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

Chodzi o ul. Armii Krajowej. Korzystający z niej kierowcy – szczególnie po południu – stoją tam w kilkukilometrowym korku.

Pomóc ma przebudowa skrzyżowania przy Famurze. W przyszłości nie będzie tam świateł ruchu. Ruch tranzytowy poprowadzony zostanie tunelem, a kierowcy jadący ul. A. Krajowej obok Famuru wjeżdżać będą na rondo.

Teraz jednak pojawił się nowy problem. W parku na Zadolu stanęła tężnia solankowa. W sposób wyraźny zwiększył się ruch na skrzyżowaniu ul. Wczasowej z ul. Armii Krajowej.

W przyszłości w parku będzie też działała miejska pływalnia. Ponieważ na ul. Wczasowej już teraz robią się zatory, istnieje konieczność przebudowy skrzyżowania z ul. A. Krajowej. Tym bardziej, że ten fragment A. Krajowej jest bardzo niebezpieczny. Droga biegnie tam po łuku i po moście nad rzeką. W przeszłości dochodziło tam nawet do tragicznych wypadków.

Konieczna jest przebudowa skrzyżowania. Zostanie zamontowana tu sygnalizacja świetlna. Zaś na środku jezdni pojawi się wysepka.

Przebudowane zostaną dojazdy do skrzyżowania. Powstaną tam zatoki autobusowe. Przebudowane zostaną chodniki.

Niestety, konieczne jest wycięcie 6 drzew rosnących w tamtym rejonie. Jest to związane ze względami bezpieczeństwa – drzewa rosną na skraju drogi a ponadto uniemożliwiają wykonanie pasów o szerokości zgodnej z przepisami.

Magistrat katowicki podkreśla, że wybrano taki wariant inwestycji, który jak najmniej wpływa na istniejącą w tym obszarze zieleń.

Prace budowlane ruszają już dzisiaj. Mają zakończyć się przed grudniem. Będą prowadzone bez zmian w organizacji ruchu. Ulica Armii Krajowej na pewien czas może być zamykana.

Źródło: BP UM Katowice.