Katowice będą udawać Londyn. Mieszkańcy jednej dzielnicy proszeni są o przeparkowanie aut.

Katowice będą udawać Londyn. Mieszkańcy jednej dzielnicy proszeni są o przeparkowanie aut.

3 października 2019 Wyłącz przez administrator

Więcej – czytaj poniżej.

***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

W dniach 7-9 października ekipa filmowa będzie realizować zdjęcia do filmu fabularnego pt. „Śmierć Zygielbojma” na katowickim Nikiszowcu. Film opowiada historię bohaterskich działań Szmula Zygielbojma. W związku z powyższym konieczne będzie wprowadzenie czasowej zmiany organizacji ruchu.

Na Nikiszowcu kręcone będą ujęcia Londynu z lat czterdziestych dwudziestego wieku. Filmowcy pojawią się na pl. Wyzwolenia, ul. Janowskiej, ul. Rymarskiej oraz fragmencie ul. Krawczyka.

Ulicami mają m.in. jeździć zabytkowe samochody. Pojawią się tam przechodnie w strojach z tamtej epoki. Filmowcy nakręcą przejazd jednym zabytkowego auta ulicami Odrowążów i św. Anny. W plener filmowy zamieni się również skwer Zillmanów.

W związku z przygotowaniem scenografii i pracą ekipy filmowej, mieszkańców czekają pewne utrudnienia. Szczególnie tych, którzy posiadają samochody.

Od 5 do 9 października zakaz zatrzymywania się będzie obowiązywać: na placu Wyzwolenia oraz ulicach Rymarskiej, Janowskiej, Krawczyka, Czechowa (od Janowskiej do św. Anny) oraz od 6 do 9 października na ulicach: Grabskiej, Odrowążów, św. Anny, Czechowa.

Wyłączenia z ruchu będą obowiązywać 7 i 9 października na placu Wyzwolenia i ulicach: Rymarskiej, Janowskiej i Krawczyka, natomiast 8 października na ulicach Odrowążów i św. Anny.
Od 7 do 9 października autobusy omijać będą przystanek autobusowy Nikiszowiec Kościół.

– Mieszkańcom Nikiszowca rekomendujemy korzystanie z parkingów wzdłuż ul. Szopienickiej, przy ul. Gospodarczej i lodowisku Jantor – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy katowickiego magistratu. – Prosimy także o wyrozumiałość.

Źródło: BP UM Katowice.