Dziś ważny dzień. Zdziwicie się, kto również chce rządzić Polską.

Dziś ważny dzień. Zdziwicie się, kto również chce rządzić Polską.

13 października 2019 Wyłączono przez administrator

Więcej – czytaj poniżej.

***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

Lokale wyborcze zamknięte zostaną o godz. 21. W głosowaniu ma prawo wziąć udział prawie 30 mln. osób.

Dokładna liczba uprawnionych do głosowania to 29 968 050 obywatelek i obywateli. Jest to liczba najbardziej aktualna, choć już nie całkiem świeża (według komunikatu Państwowej Komisji Wyborczej z 12 sierpnia 2019 r.).

Jak głosować? Państwowa Komisja Wyborcza uznała, że jest to dla wszystkich tak oczywiste, iż na jej urzędowej witrynie takiej informacji nie znajdziemy.

Ściślej rzecz biorąc – nie znajdziemy jej łatwo. Trzeba otworzyć tekst Kodeksu Wyborczego, a następnie odszukać odpowiednie zapisy. Co nie jest łatwe – ma on 229 stronic.

Przypomnijmy więc, że głosujemy na jednego kandydata do Sejmu i jednego do Senatu. Głos jest ważny, gdy postawimy tylko jeden znak przy jednym nazwisku.

Najlepiej postawić znak X w odpowiedniej kratce przy nazwisku. Niektórzy dla bezpieczeństwa skreślają pozostałe nazwiska.

To również jest dozwolone. Artykuł 41 kodeksu mówi, że dopiski i dodatkowe znaki na karcie do głosowania nie wpływają na ważność oddanego głosu.

Pod adresem https://wybory.gov.pl/sejmsenat2019/pl/informacje/34630 (aby otworzyć skopiuj) znajdziecie nazwy i adresy internetowe wszystkich komitetów wyborczych. Niektóre komitet naprawdę mogą zadziwić.

Jest tu np. Partia Kierowców. Albo też Jedność Myśli Europejskich Narodów. Z „przykrością” natomiast musimy was zawiadomić, że nie ma Przyjaciół Piwa czy też Monarchistów.

Niektórzy uważają, że udział w wyborach t nasz obowiązek. Z pewnością jednak jest to nasz przywilej.

I z pewnością nie idąc na wybory, nie powinniśmy później narzekać na to, co się dzieje. Poniżej linkujemy inny nasz tekst dotyczący tej niedzieli. W nim kilka ważnych informacji.

Jutrzejsza trzynastka szczęśliwa czy pechowa? Sprawdziliśmy listy kandydatów w naszych okręgach wyborczych (miasta aglomeracji). I opadły nam ręce.