Bitwa na ulicach Katowic.

Bitwa na ulicach Katowic.

13 października 2019 Wyłącz przez administrator

Więcej – czytaj poniżej.

***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

 

Przestańmy wreszcie nazywać ulicznych zadymiarzy kibicami. Chuligani sterroryzowali wczoraj Katowice. Doszło do bitwy na ulicach i nie tylko.

Mecz GKS Katowice z Elaną Toruń niestety nie był sportowym świętem. Zadymiarze, błędnie określający się mianem kibiców Ruchu Chorzów, wykorzystali go jako pretekst do wywołania zamieszek.

Do bitwy z policją doszło jeszcze przed samym spotkaniem piłkarskim. Kibice Elany i Ruchu zorganizowali wspólny przemarsz przez miasto w kierunku stadionu katowickiej drużyny.

W tłumie było wielu chuliganów, którzy usiłowali skorzystać z okazji do sterroryzowania tych, którzy w tym czasie byli na ulicach miasta. Doszło do starć z policją.

Po meczu chuligani zaatakowali ponownie. Sforsowali bramę C katowickiego stadionu. Wtedy na stadion wkroczyli policjanci. Do spacyfikowania agresywnych zadymiarzy użyto m.in. konnego pododdziału policji.

W zajściach uczestniczyło bardzo wielu chuliganów. Siedmiu jest zatrzymanych. Inni zostali ukarani mandatami. Policja już zidentyfikowała kolejnych 200 uczestników burd.

Policjanci nagrywali zajścia. Teraz sprawdzają nagrania swoich kamer oraz tych, które są zamontowane na stadionie. Zapowiadają kolejne zatrzymania.

Na zdjęciu: policjanci podczas wczorajszych działań. Fot. Policja Śląska.