ZTM ostrzega pasażerów komunikacji publicznej. Część z nich może być niemile zaskoczonych, gdy okaże się, że choć mają kartę ŚKUP, to muszą jechać na gapę.

ZTM ostrzega pasażerów komunikacji publicznej. Część z nich może być niemile zaskoczonych, gdy okaże się, że choć mają kartę ŚKUP, to muszą jechać na gapę.

18 września 2019 Wyłącz przez administrator

Więcej – czytaj poniżej.

***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

Ważna wiadomość dla posiadaczy kart ŚKUP. Z końcem września upływa ważność najwcześniej wydanych kart ŚKUP. Dotyczy to zarówno kart spersonalizowanych, jak i niespersonalizowanych.

Okres żywotności kart ŚKUP został przewidziany na 4 lata. Wraz z końcem tego miesiąca wydawane od 2015 r. karty będą zatem tracić swoją ważność.

Zarząd Transportu Metropolitalnego apeluje do pasażerów o sprawdzanie daty ważności kart oraz ich wymianę. Data ważności nadrukowana jest na każdej karcie w formacie mm/rr.

Karta ważna jest do końca miesiąca nadrukowanego na karcie. Np. 10/19 oznacza, że karta jest ważna do ostatniego dnia października 2019 r.

Nową kartę można zamówić bezpłatnie. Osobom, które odbiorą nową kartę przed upływem ważności obecnej, bilety, środki oraz ulgi zostaną przeniesione.
Pasażerowie mogą wymienić swoją kartę ŚKUP na 3 miesiące przed upływem daty jej ważności. ZTM prosi o składanie wniosków o wymianę karty ŚKUP z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem ze względu na cykl produkcji kart.

Nie ma żartów. Jeśli przegapimy datę upływu ważności karty ŚKUP to po wejściu do autobusu czy tramwaju może okazać się, że choć mamy kartę przy sobie, musimy jechać na gapę. Co bywa dosyć kosztowne.

Źródło: ZTM.