Wodne place zabaw na katowickich osiedlach.

Wodne place zabaw na katowickich osiedlach.

11 września 2019 Wyłącz przez administrator

***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

Co wy na to? Jeden taki plac zabaw już jest. Na katowickim Manhattanie.

Nie między samymi blokami os. Odrodzenia, by nie zabierać cennego miejsca, lecz po drugiej stronie ulicy. Dzięki temu powstało tam rozległe (i bardzo atrakcyjne miejsce do letniej rekreacji).

Kolejny osiedlowy wodny plac zabaw może powstać na Tysiącleciu. Jeden z projektów Budżetu Obywatelskiego dotyczy właśnie tego.

Miałby on powstać w rejonie ul. Chrobrego. Dziś jest tam trawnik przy al. Księżnej Jadwigi Śląskiej.

W opisie projektu czytamy: „Cała strefa zostanie ogrodzona i wyposażona w toaletę z pomieszczeniem stróża, szatnie, kosze, stojaki na rowery oraz ławki, leżaki i inne miejsca wypoczynku, pozwalające na relaks i odpoczynek, nasadzona zieleń zapewni cień, dzięki czemu będzie przyjazna również dla osób starszych”.

Inny wodny plac zabaw ma szansę powstać w parku Bolina. Projektodawcy chcą, by został wybudowany w miejscu dawnego basenu.

Głosowanie nad rozdysponowaniem tegorocznego Budżetu Obywatelskiego już rozpoczęte. Projektów jest bardzo dużo.

Wśród nich: przystań miejska w Dolinie Trzech Stawów. Kolejne drogi i stacje rowerowe. Zalesianie dzielnic i osiedli (np. Witosa). Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Kostuchna.

Projektów jest bardzo dużo. Zachęcamy więc do odwiedzenia strony Budżetu Obywatelskiego w witrynie internetowej katowickiego magistratu. Dostęp do niej poprzez zakładkę na stronie głównej.

Tradycyjnie możemy głosować nawet na 6 projektów. Mamy do dyspozycji 3 punkty, które możemy oddać na jeden projekt lokalny (lub rozdzielić na dwa lub trzy projekty lokalne). I kolejne 3 punkty, które na tych samych zasadach oddamy na projekty ogólnomiejskie.

Fot. BP UM Katowice.