W tym miesiącu w Katowicach aż dwa razy wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu, wynikające z wielkich imprez masowych.

W tym miesiącu w Katowicach aż dwa razy wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu, wynikające z wielkich imprez masowych.

12 września 2019 Wyłącz przez administrator

***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

Jedna wielka impreza już 14 września na Stadionie Śląskim. Będzie to Memoriał Kamili Skolimowskiej. O samej imprezie napiszemy osobno.

Kolejna wielka impreza na Stadionie Śląskim 28 września. Wtedy to odbędą się mistrzostwa Europy w wyścigach na żużlu.

Zarówno w jednym, jak i w drugim dniu wprowadzone zostaną rozwiązania, które tak dobrze sprawdzały się dotychczas. Tysiąclecie objęte zostanie specjalnym nadzorem. Zmiany w organizacji ruchu nastąpią na ulicach Chorzowskiej, Złotej czy Brackiej.

14 i 28 września (godzina zostanie podana do wiadomości po ustaleniu służb) nastąpi wyłączenie możliwości wjazdu na osiedle Tysiąclecia z ul. Chorzowskiej oraz wyjazdu z osiedla na ul. Chorzowską. Autobusy i tramwaje będą kursować bez zmian.

Ponadto w dniach 14 i 28 września 2019 roku, będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu. Wzdłuż ul. Chorzowskiej – na odcinku od ul. Złotej do granicy z Chorzowem zostaną wprowadzone dodatkowe zakazy zatrzymywania i postoju. Analogiczne oznakowanie zostanie wprowadzone na ul. Brackiej od Drogowej Trasy Średnicowej do ul. Chorzowskiej. Dodatkowo do znaków zostanie dołączona tabliczka T-24, tj. odholowanie pojazdu przed służby miejskie w przypadku naruszenia zakazu.

Mimo wprowadzanych rozwiązań nadal nie brakuje spryciarzy, którzy zostawiają swoje samochody na trawnikach os. Tysiąclecie, zmieniając je w klepisko. Na zdjęciu auta zaparkowane w ten sposób podczas niedawnego koncertu Rammstein. Kierowcy zostali ukarani mandatami.

Źródło: BP UM Katowice. Fot. Straż Miejska Katowic.