W innych miastach buduje się domy dla ludzi i organizuje darmowe posiłki dla biednych oraz bezdomnych. W tym mieście czyni się to samo, ale dla szczurów. Zdjęcia i film.

W innych miastach buduje się domy dla ludzi i organizuje darmowe posiłki dla biednych oraz bezdomnych. W tym mieście czyni się to samo, ale dla szczurów. Zdjęcia i film.

13 września 2019 Wyłącz przez administrator

Więcej – czytaj poniżej.

***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

Władze Bytomia nie radzą sobie z plagą szczurów, która zalała miasto. Szczury zawsze były, lecz nigdy w takiej ilości, co obecnie.

Mieszkańcy twierdzą, że szczurza inwazja zaczęła się na początku lata. Przyczyna to nieudolne sprzątanie ulic i zieleńców. Że firma, której zlecono sprzątanie miasta sobie nie radzi, to przyznaje nawet sam magistrat.

Co ma wspólnego niedokładne sprzątanie miasta ze szczurami? Przykładem skoszona i niezebrana trawa. Jest wrzesień a nasi rozmówcy mają dokumentację miejsc, gdzie skoszona trawa leży od maja. Dawno już zgniła, pojawiły się w niej robaki i w ten sposób powstały swoiste jadłodajnie dla szczurów.

Innymi stołówkami dla gryzoni są niedokładnie sprzątane kosze na śmieci, zbyt rzadko zabierane worki z odpadkami i niestarannie opróżniane śmietniki.

Nieskuteczne próby walki ze szczurzą zarazą polegają np. na rozstawieniu domków-pułapek. Co to są za pułapki, to widać na filmach wykonanych przez mieszkańców.

Na zdjęciach (klatki z filmu) możecie zobaczyć trzy takie domki rozstawione w okolicy ul. Hallera. Jeden domek został zasiedlony przez szczura, który znalazł w nim bezpieczną przystań dla siebie.

Inny szczur wykorzystuje pozostałe (wolne domki) do zabawy. Bez przeszkód przechodzi z jednego do drugiego.

Na kolejnym zdjęciu (szarym) zobaczycie szczura wielkiego niczym kociak. Pokaźne rozmiary ma również ten gryzoń, który został przejechany przez samochód.

Kiedy przed laty odnowiono ul. Dworcową, ówczesny prezydent Bytomia mówił, że jest to salon Europy. Dziś po salonie tym w biały dzień biegają szczury. Link do nagrania: KLIKNIJ

W ciągu dnia szczury biegają między zaparkowanymi samochodami. Są coraz bardziej zuchwałe.

Nie czują strachu przed ludźmi. Atakują psy. Ludzie boją się o małe dzieci.

Niedawno pisaliśmy o umieszczonej w internecie petycji z apelem do prezydenta Mariusza Wołosza, by zajął się problemem czystości (czy raczej brudu) w mieście. Link do tekstu: KLIKNIJ

Ogromne ilości szczurów dziś żyją na ulicach Bytomia. Zrobi się zimno – przeniosą się do budynków.