Katowicka firma transportowa przewoziła elementy rakiety kosmicznej.

Katowicka firma transportowa przewoziła elementy rakiety kosmicznej.

17 września 2019 Wyłącz przez administrator

Więcej – czytaj poniżej.

***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

– To wielki zaszczyt i dowód najwyższego zaufania – cieszą się przedstawiciele firmy transportowej z Katowic SKY Cargo, u której Europejska Agencja Kosmiczna zamówiła transport elementów swojej rakiety. Rakieta wkrótce ma wystartować na orbitę okołoziemską.

Na zdjęciu czubek rakiety. Została ona przywieziona do Polski. Tu podlegała pewnemu przetworzeniu. Następnie wyjechała z Polski do Francji.

Jak nam przekazano – ze względu na ochronę informacji niejawnych – nie można było podać bliższych szczegółów. Cieszą jednak dwie kwestie.
Pierwsza, że firmy z Katowic cieszą się takim zaufaniem w Europie, iż powierza im się nawet transportowanie fragmentów statków kosmicznych. Druga, że naukowcy i przemysłowcy z naszego kraju współuczestniczą w nawet najbardziej nowoczesnych przedsięwzięciach.

Tu dodajmy, iż na naszej Politechnice Śląskiej realizowany jest CubeSat Space Project. Projekt ochrony satelitów przed mikrometeorytami i śmieciami kosmicznymi.

Polscy studenci z powodzeniem uczestniczą w organizowanych przez NASA konkursach na projekty marsjańskich łazików, a nawet je wygrywają. Zaś na Marsie już działa Kret – zaprojektowany i wyprodukowany w Polsce penetrator, który na Czerwoną Planetę został dostarczony przez amerykański lądownik InSight.

Podkreślić chcemy, że nie wiemy, jak wspomniana firma wywiązuje się z innych zleceń. Gdyby innej firmie powierzono to odpowiedzialne zadanie, również z przyjemnością byśmy o tym wspomnieli.