Hurtowy włamywacz. Obrobione przez niego domy oraz mieszkania liczone są w dziesiątkach. Zaś wartość skradzionych przedmiotów – w setkach tysięcy.

Hurtowy włamywacz. Obrobione przez niego domy oraz mieszkania liczone są w dziesiątkach. Zaś wartość skradzionych przedmiotów – w setkach tysięcy.

13 września 2019 Wyłącz przez administrator

Więcej – czytaj poniżej.

***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

Policjanci z Katowic zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który z włamań do mieszkań i domów uczynił nie tylko źródło stałego dochodu, lecz również sposób na życie. Biorąc pod uwagę, że swoje akcje musiał planować, stać na czatach, upłynniać się ze skradzionym towarem można żartobliwie zapytać: kiedy miał czas na jedzenie i spanie.

Młody mężczyzna podejrzany jest o 44 włamania do domów i mieszkań oraz 27 kradzieży. Wszystkie te czyny zostały popełnione w okresie od marca do sierpnia 2018 r.

Złodziej zabierał najchętniej gotówkę, biżuterię i takie przedmioty, które łatwo mógł sprzedać. Okradał domy oraz mieszkania na terenie Katowic i następujących miast: Gliwic, Zabrza, Mikołowa, Rudy Śląskiej, Łazisk Górnych, Olkusza, Brzeszcz, Oświęcimia.

Te kilka miesięcy włamań i kradzieży uczyniły złodzieja bardzo zamożnym człowiekiem. Spowodowane przez niego straty oszacowano łącznie na 530 tys. zł.

Czasami miał wspólników. Oprócz złodzieja-„hurtownika” zatrzymano jeszcze trzech przestępców. Dwóch brało udział w niektórych złodziejskich akcjach. Kolejny był paserem.

„Hurtownikowi” grozi aż 20 lat więzienia. Przestępstwa popełniał w warunkach recydywy. Pozostali mogą trafić za kraty na 10 lat.

Fot. Adrian Grycuk/Wikimedia.