To ma być największa impreza plenerowa tegorocznych wakacji. Szykują się więc nie tylko komunikacyjne utrudnienia, a ZTM wprowadza tymczasową komunikację tramwajowo-autobusową.

To ma być największa impreza plenerowa tegorocznych wakacji. Szykują się więc nie tylko komunikacyjne utrudnienia, a ZTM wprowadza tymczasową komunikację tramwajowo-autobusową.

23 sierpnia 2019 Wyłącz przez administrator

***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

Dziś w Parku Śląskim rozpoczyna się Fest Festiwal. Park Śląski informuje, że ma to być największa impreza plenerowa tegorocznych wakacji.

Być może rzeczywiście tak będzie, mimo że bilety są horrendalnie drogie. Dwudniowa wejściówka kosztuje nawet 289 zł. Za miejsce na polu namiotowym trzeba zapłacić osobno (100 zł). Podobnie za parking (50 zł).

W związku z festiwalem duża część Parku Śląskiego, do soboty włącznie, będzie niedostępna dla osób postronnych. Dotyczy to m.in. Pól Marsowych, Dużej Łąki, Dużego Kręgu Tanecznego i al. Karolinki.

Ponadto nieprzejezdne będą aleje Główna, Karolinki, Skośna, promenada Gen J. Ziętka – na odcinku od połowy Dużego Stawu do alei Głównej, przez odcinek przy HW „Kapelusz”, po aleję Różaną. Jeśli na wjazd na parkowe parkingi zdecyduje się wielu festiwalowych gości, wówczas wjazdy do parku zostaną zamknięte dla innych osób.

Mapka prezentująca teren festiwalu – zamknięty dla innych gości – poniżej.

ZTM wprowadza tymczasowe rozwiązania komunikacyjne. Według specjalnych rozkładów jazdy jeździć mają tramwaje 6 linii oraz autobus T-6. Szczegóły w linku: https://rj.metropoliaztm.pl/news/i/1321/

Dodajmy, że zaplanowano wcześniejsze zakończenie prac na torowisku w centrum Katowic. Stąd możliwe jest ponowne uruchomienie linii tramwajowych. Autobus T-6 będzie również kursował.

Fot. Pixabay.