Tak niewiele potrzeba, by bardzo, bardzo pomóc innym. W Katowicach rozpoczęła się akcja „Okulary dla Afryki”.

Tak niewiele potrzeba, by bardzo, bardzo pomóc innym. W Katowicach rozpoczęła się akcja „Okulary dla Afryki”.

16 sierpnia 2019 Wyłącz przez administrator

***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

Apel Urzędu Miasta Katowice. Weźmy udział w akcji ?Okulary dla Afryki? organizowanej przez Fundację Okuliści dla Afryki.

Głównym celem akcji Fundacji jest badanie wzroku dzieci w Afryce, gdzie jak wiadomo warunki życia są bardzo trudne. Głód, choroby, brak leków, wody i pożywienia, niski poziom opieki medycznej lub jej całkowity brak ? to codzienność mieszkańców Afryki.

Dlatego kilka razy w roku Fundacja rusza z Mobilną Kliniką do Afryki, w miejsca, o których świat zdaje się nie pamiętać. Na misji przede wszystkim przepisują leki i okulary. Leki pozyskują z firm farmaceutycznych, a okulary ze zbiórek ogólnopolskich.

Sam magistrat rozpoczął zbiórkę okularów wśród urzędników. Ale oczywiście do udziału w akcji zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Katowic.

W wielu domach znajdują się nieużywane już okulary. Leżą niepotrzebne, a mogą komuś pomóc. Te zbędne okulary możemy przekazać dalej w ramach akcji ?Okulary dla Afryki?.

Co zbieramy? ? okulary korekcyjne dla dzieci i dorosłych o wartościach plusowych i minusowych, ale bez wartości cylindrycznych (korygujących astygmatyzm) ? okulary przeciwsłoneczne dla dzieci i dorosłych.

Miejsce zbiórki: Referat Pełnomocnika Prezydenta ds. Organizacji Pozarządowych, Rynek 1, piętro VIII, pokój 808. Termin końcowy zbiórki: 20 września br. Osoba do kontaktu w sprawie zbiórki: Agnieszka Tabaka-Sowa, tel. wew. 32 259 31 18.

Ważne. Przed przekazaniem okularów sprawdź proszę czy są w dobrym stanie, tzn. czy szkła nie są porysowane (zwłaszcza w centrum!), czy są kompletne i mają wszystkie elementy oprawy! W innym wypadku nie będą spełniały dobrze swojej funkcji.

Nie znasz mocy swoich okularów ? nie ma problemu. Po zakończeniu zbiórki w UMK, okulary zostaną przekazane do jednego z katowickich punktów optycznych, które przyłączyły się do zbiórki, by sprawdzili moce i opisali okulary.

Poza magistratem okulary można przekazywać również w następujących miejscach:
Twoje Oczy, ul. Rolna 60, Katowice
Centrum Medyczne Tysiąclecie, os. Tysiąclecia 101, Katowice

Więcej szczegółów na stronie: http://okuliscidlaafryki.pl/wsparcie/