Otwarta została zaledwie cztery miesiące temu, a już stała się jednym z najczęściej uczęszczanych miejsc w Katowicach. Czeka na nasze głosy.

Otwarta została zaledwie cztery miesiące temu, a już stała się jednym z najczęściej uczęszczanych miejsc w Katowicach. Czeka na nasze głosy.

12 sierpnia 2019 Wyłącz przez administrator

***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

Tężnia solankowa w parku Zadole to inwestycja powstała w ramach Budżetu Obywatelskiego. Można powiedzieć, że był to przysłowiowy ?strzał w dziesiątkę?.

Niemal od chwili, w której została uruchomiona, przyciąga tłumy ludzi chętnych, aby spędzić, choć trochę czasu w jej mikroklimacie. Ale tężnia to nie tylko nasze, katowickie miniuzdrowisko.

Ostatnio stała się także centrum życia kulturalnego. Przez cztery wakacyjne wieczory przyciągała gości nie solankowym powietrzem, a muzyką fortepianową. Za darmo. I tym razem chętnych nie brakowało.

Nie jedyny to przykład upiększania przestrzeni naszego miasta. Coraz ładniej jest również pomiędzy naszymi domami. Niedawno nowymi, pięknymi podwórkami cieszyli się mieszkańcy ulic Okrzei i Grażyńskiego. W tym roku odnowiono skwer przy ulicach Adamskiego i Koszarowej. Trzeba przyznać, że jest pięknie.

I właśnie te dwie inwestycje: tężnia solankowa w parku Zadole i skwer przy ul. Adamskiego i Koszarowej będą walczyć w tegorocznym konkursie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa śląskiego. Zachęcamy do udziału w plebiscycie: KLIKNIJ

Na zdjęciu: Katowice zmieniają się nie tylko w śródmieściu.