Nad naszym regionem przeszły gwałtowne ulewy. Ulice znalazły się pod wodą.

Nad naszym regionem przeszły gwałtowne ulewy. Ulice znalazły się pod wodą.

13 sierpnia 2019 Wyłącz przez administrator

***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***

Nasza nowa usługa. Ogłoszenia. Całkowicie bezpłatne – dla każdego.

***

To znowu były potężne opady deszczu. Noc nie należała do spokojnych.

W niektórych miejscach naszego miasta na drogach utworzyły się potężne rozlewiska, uniemożliwiając przejazd. Najtrudniejsza sytuacja obecnie jest na skrzyżowaniu pod DK86 – w rejonie Centrum Handlowego Dąbrówka, Agaty i sklepu Ikea. Obecnie trwa tam akcja wypompowywania wody.

Niemożliwy był również przejazd ul. Armii Krajowej. Ulewa doprowadziła do zatopienia odcinka ulicy pod torami kolejowymi w pobliżu stacji PKP Katowice-Piotrowice.

W Sosnowcu gwałtowne opady deszczu doprowadziły do wstrzymania ruchu tramwajów na niektórych liniach. Tam również wiele ulic było lub jest nieprzejezdnych.

Strażacy nie tylko w tych miastach od wielu godzin walczą ze skutkami ulewy. Na zdjęciu ich lipcowa akcja wypompowywania wody w rejonie skrzyżowania pod DK86 (fot. OSP Dąbrówka Mała).

Jak podają służby kryzysowe wojewody śląskiego tej nocy najbardziej ucierpiały Katowice. W dalszej kolejności: Sosnowiec, Racibórz, Mysłowice, Dąbrowa Górnicza.

Gdy wczoraj publikowaliśmy ostrzeżenie pogodowe, niektórzy nasi czytelnicy wyrażali nadzieję, że burza przejdzie bokiem. Tak się jednak nie stało.