Woda to nasz skarb. Służby kryzysowe wojewody śląskiego podały do wiadomości publicznej ostrzeżenie. Zostało wydane wczoraj.

Woda to nasz skarb. Służby kryzysowe wojewody śląskiego podały do wiadomości publicznej ostrzeżenie. Zostało wydane wczoraj.

20 lipca 2019 Wyłącz przez administrator

***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***

Apelujemy do wszystkich o oszczędzanie wody. Państwowa Służba Hydrologiczna wprowadza stan zagrożenia hydrologicznego w części naszego województwa, jak również na terenie kilku innych województw Polski.

W sierpniu prognozowane jest wystąpienie niżówki hydrologicznej. Może to oznaczać chwilowe braki wody.

Zjawisko dotyczy części zachodniej i północno-zachodniej województwa śląskiego. A także części południowo-wschodniej Opolszczyzny.

Zagrożenie brakiem wody wystąpić może również na obszarze województw: wielkopolskiego, lubuskiego, mazowieckiego, łódzkiego (na granicy z naszym), lubelskiego i zachodniopomorskiego.

Co ważne, susza dotknąć może odbiorców wody z wodociągów. Jak informuje PSH, prognozowana sytuacja wskazuje na utrzymanie w najbliższych tygodniach tendencji obniżania się zwierciadła wód podziemnych w płytkich stanach wodonośnych:

„Niskie stany położenia zwierciadła wód podziemnych mogą lokalnie powodować występowanie niedoborów wody w indywidualnych płytkich ujęciach gospodarskich oraz w ujęciach komunalnych eksploatujących pierwszy poziom wodonośny”.

Woda to nasz największy skarb. Mimo że wydaje się niewyczerpany, tak nie jest.

Fot. Pixabay.