Rodzice młodych sportowców ruszyli na ratunek temu katowickiemu klubowi z tradycją sięgającą przedwojnia. Czy sami dadzą radę?

Rodzice młodych sportowców ruszyli na ratunek temu katowickiemu klubowi z tradycją sięgającą przedwojnia. Czy sami dadzą radę?

20 lipca 2019 Wyłącz przez administrator

***
Wszystkie nasze informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Regularnie tu zaglądaj – nie wszystko publikujemy na Facebooku.
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetla się więcej naszych facebookowych postów.
Pamiętaj! Komplet naszych artykułów i informacji tylko na WWW.
***

Mikołaj i Mateusz są synami pana Andrzeja. Obaj grają w Akademii Piłkarskiej Rozwoju Katowice.

Rozwój nie jest bogatym klubem, choć ma bogatą tradycję. Istnieje już prawie 95 lat.

Mimo tak długiej historii Rozwój boryka się z coraz większymi kłopotami finansowymi. Rodzice młodych piłkarzy obawiają się, że Akademia dla dzieci zostanie zamknięta własnie z braku pieniędzy.

Zagrożenie jest coraz bardziej realne. A przecież w APR trenuje blisko 350 dzieci i młodzież.

Rodzice młodych sportowców wystąpili z apelem:

„Zwracamy się do Państwa z prośbą o włączenie się w pomoc poprzez dofinansowanie skromnego budżetu klubu Akademii Piłkarskiej Rozwój Katowice. W Akademii blisko 95-letniego klubu trenuje ponad 350 dzieci i młodzieży.
Kolejne sukcesy sportowe wychowanków klubu, awans kolejnego zespołu do rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów, czołowe lokaty wszystkich zespołów młodzieżowych oraz transferowanie kolejnych wychowanków do klubów szczebla centralnego to efekt pracy wielu ludzi przede wszystkim trenerów, zawodników i ich rodziców.

Aktualnie klub znajduje się w trudnej sytuacji organizacyjno-finansowej w związku z opuszczeniem obiektu sportowego i jest w okresie przejściowym w oczekiwaniu na wybudowanie miejskiego ośrodka treningowego.

W związku z trudną sytuacją finansowo-organizacyjną prosimy o wsparcie Akademii Piłkarskiej. Całkowity dochód z tytułu zbiórki w całości przekazany będzie na działalność Akademii, przede wszystkim na zakup niezbędnego sprzętu sportowego – piłek i strojów sportowych oraz pokrycie kosztów wynajmu obiektów sportowych.

W przypadku zebrania kwoty większej, niż wskazano w celu zbiórki, środki zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów obsługi sędziowskiej, transportu, obsługi medycznej i zakupu napojów. Całkowite rozliczenie zebranych środków opublikowane zostanie na oficjalnej stronie internetowej klubu”.

Z 50 tys. zł zebrano na razie ponad 7 tys. Podajemy link do strony (na Zrzutka.pl), gdzie można wpłacać pieniądze: KLIKNIJ

Na zdjęciu: to popularna rozrywka, jednak nie jest ona w stanie zastąpić prawdziwego sportu i ruchu na świeżym powietrzu. Fot. Pixabay.