Parkingowy oszust. Naciął nie jedną osobę.

Parkingowy oszust. Naciął nie jedną osobę.

5 lipca 2019 Wyłącz przez administrator

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej (dot. tel.).
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.
***

O nieuczciwym parkingowym powiadomiła policję kobieta, która jest jedną z ofiar naciągacza. Sprostować tu jednak należy, że to nie musiał być autentyczny parkingowy. Mógł to być zwykły oszust podający się za osobę pobierającą opłaty za parkowanie.

Kobieta zaparkowała swój samochód przy ul. Bukowej, niedaleko stadionu piłkarskiego GKS. Już wtedy, gdy wykonywała manewr parkowania, podszedł do niej mężczyzna ubrany w strój pracownika ochrony.

Rzekomy bądź autentyczny ochroniarz zażądał opłaty za parkowanie. Kobieta zapłaciła żądaną kwotę. Wówczas mężczyzna oddalił się, nie wydając jej pokwitowania.

Oszukana kobieta zauważyła, że ten sam mężczyzna podchodził do innych samochodów. Od kierowców tych aut również domagał się pieniędzy za parkowanie.

Incydent ten miał miejsce 1 maja około godz. 15. Policja wszczęła postępowanie w tej sprawie. Wszystkie osoby, które zostały potraktowane w podobny sposób, proszone są o kontakt z II Komisariatem policji w Katowicach (tel. 322003650).

Być może nie jest to odosobniony incydent. Pamiętajmy, że każdy, kto żąda od nas opłaty czy zapłaty, ma obowiązek wystawić odpowiednie pokwitowanie. Nawet wówczas, jeśli go nie żądamy.

Na zdjęciu: płacimy za parkowanie? Mamy prawo otrzymać pokwitowanie.