Już są. Wizy do Katowic i paszporty do Sosnowca.

Już są. Wizy do Katowic i paszporty do Sosnowca.

8 lipca 2019 Wyłączono przez administrator

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej (dot. tel.).
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.
***

Dziś prezydenci Katowic i Sosnowca pojawili się w Centrum Informacji Turystycznej na katowickim Rynku. Marcin Krupa z bezterminową wizą do Katowic i na Śląsk dla mieszkańców Sosnowca. Arkadiusz Chęciński z naręczem paszportów, uprawniających katowiczan do wjazdu na terytorium Sosnowca i Zagłębia Dąbrowskiego.

– Dziś otwieramy placówkę dyplomatyczną Sosnowca w Katowicach – mówił Marcin Krupa.

– W piątek zadzwonił do mnie prezydent Katowic i powiedział, że chce, aby ambasada Sosnowca w Katowicach znajdowała się w Centrum Informacji Turystycznej – dodał Arkadiusz Chęciński.

Oprócz bezterminowej wizy dla sosnowiczan prezydent Katowic wręczył prezydentowi Sosnowca również słownik śląskiej godki. By przyjeżdżający na Śląsk Zagłębiacy umieli się porozumieć.

W ten pomysłowy i żartobliwy sposób obaj prezydenci chcieli pokazać, że dziś animozje pomiędzy Katowicami a Sosnowcem istnieją jedynie w żartach. Współpraca „transgraniczna” obu miast kwitnie, Katowice i Sosnowiec podejmują wspólne inicjatywy i mają wspólne interesy.

Gdyby ktoś chciał się zaopatrzyć w paszport do Sosnowca – od dziś może to zrobić w CIT na katowickim Rynku. Jak wyglądają – to możecie zobaczyć w naszym poprzednim tekście na ten temat: LINK.