Znamy termin otwarcia Bugli. Nie zapominamy również o Rolnej czy innych miejscach wodnego wypoczynku w Katowicach. Na Morawie i w Dolinie Trzech Stawów miła zmiana.

Znamy termin otwarcia Bugli. Nie zapominamy również o Rolnej czy innych miejscach wodnego wypoczynku w Katowicach. Na Morawie i w Dolinie Trzech Stawów miła zmiana.

7 czerwca 2019 Wyłącz przez administrator

Pierwsza fala upałów za nami. Dziś ma być nieco chłodniej, ale po pochmurnym poranku, znów wyszło słońce i wszystko wskazuje na to, że wkrótce kolejne gorące dni przed nami. Najlepszy na taką pogodę jest basen i pływanie. Choć na to musimy jeszcze trochę poczekać, to na szczęście nie aż tak długo jak rok temu.

Już za niecałe dwa tygodnie ? w czwartek 20 czerwca – otwarta zostanie Bugla. Chociaż to środek tygodnia, przy sprzyjającej pogodzie można spodziewać się wielu gości, ponieważ będzie to dzień świąteczny.

Od 1 lipca będzie można korzystać też z kąpieliska Rolna czy wykąpać się w basenie przy ul. Gliwickiej. To nie wszystko ? po latach przerwy, ratownicy znów zagoszczą na Trzech Stawach i Morawie. Najprawdopodobniej niestety, tylko przez miesiąc ? Trzy Stawy będą czynne w lipcu a szopienicka Morawa w sierpniu.

Nie każdy może może wciąż kąpać się w basenie, szczególnie w dni robocze. A upał doskwiera wszystkim.

Dlatego w kilku najbardziej uczęszczanych miejscach Katowic rozstawiono kurtyny wodne. Można z nich skorzystać na Rynku, ul. Stawowej przy ?Żabie? i skrzyżowaniu ulic Mielęckiego i Mariackiej. A także w Dolinie Trzech Stawów, na Nikiszowcu, przed Kościołem św. Anny, w parku Murcki oraz przy ul. Bogdanowicza (także w Murckach) i w Ligocie na placu Miast Partnerskich.

Przypominamy również że najmłodsi Katowiczanie mogą się ochłodzić na dwóch wodnych placach zabaw: w Dolinie Trzech Stawów i przy ul. Gliwickiej. Wkrótce uruchomiony zostanie wodny plac zabaw w Ochojcu, przy ul. Biedronek.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej (dot. tel.).
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

Fot. MOSiR Katowice.