Włodarze Katowic poddają się ocenie. Co zrobili przez rok – jest raport.

Włodarze Katowic poddają się ocenie. Co zrobili przez rok – jest raport.

15 czerwca 2019 Wyłączono przez administrator

Każdy samorząd ma obowiązek raz do roku przygotować specjalne sprawozdanie. I taki dokument powstał również w Katowicach.

?Raport o stanie miasta Katowice 2018?, już został przekazany katowickim radnym. Będzie on przedmiotem dyskusji na najbliższej sesji Rady Miasta Katowice, która odbędzie się 27 czerwca. Ma także być tematem odbywających się w najbliższych dniach komisji rady.

Wiemy w jakich okolicznościach doszło do bandyckiego napadu w centrum Katowic. Łupem złoczyńców padła ogromna suma pieniędzy. Podczas napadu zraniony został człowiek.

– Raport w pigułce i uproszczeniu pokazuje stan naszego miasta w 2018 roku – mówi prezydent Katowic Marcin Krupa. – Musimy jednak pamiętać, że wiele z opisanych działań trzeba postrzegać w szerszej perspektywie czasowej. Rozpoczęły się one przed rokiem 2018 i są kontynuowane w tym czy w kolejnych latach. Przykładowo można tu wspomnieć o trwającej budowie trzech kompleksów basenowych, trzech centrów przesiadkowych, kompleksowej przebudowie dwóch węzłów drogi krajowej 81 czy też termomodernizacji budynków.

Prezydent postanowił wskazać w raporcie dwa kluczowe wyzwania dla naszego Katowic. Pierwsze to poprawa jakości powietrza.

Porównali szereg polskich miast i wydali fantastyczną ocenę Katowicom. Badanie było oparte na obiektywnych wskaźnikach, a ocena tym bardziej cieszy, że nie ma mowy o żadnych manipulacjach.

– Choć w województwie śląskim jesteśmy zdecydowanym liderem jeśli chodzi o skalę podejmowanych działań w tej sprawie i wydatkowane środki, co jasno widać w raporcie, to jednak widzimy, jak wiele pracy przed nami, by oddychać czystym powietrzem – podkreśla Marcin Krupa.

Druga kwestia to walka z negatywnymi trendami demograficznymi. Miasto realizuje więc politykę trzech filarów polegającą na: wysokiej podaży atrakcyjnych miejsc pracy, zapewnieniu zdywersyfikowanej oferty mieszkaniowej oraz wysokiej jakości życia.

Napój skażony nieznaną chemiczną substancją w jednym z katowickich marketów. Opakowanie nie było naruszone.

– Te założenia mają odzwierciedlenie w raporcie – informuje prezydent. – To przykładowo jeden z najniższych poziomów bezrobocia w Polsce, nowe miejsca w żłobkach czy też lokale przekazywane mieszkańcom w ramach TBS czy programu ?Mieszkanie za remont?. Do tego oczywiście dochodzą zapowiedziane przeze mnie działania, których efektem będzie uruchomienie w przyszłym roku karty mieszkańca, która zapewni katowiczanom szereg benefitów, zniżek i dostępu do miejskich usług.

Inne szczegóły raportu: KLIKNIJ

Źródło i fot.: BP UM Katowice. Fot. Radosław Kaźmierczak.

Dwustu lat w świetnej formie, dobrym nastroju i zdrowiu! Pani Tekla wczoraj świętowała swoje 113 urodziny. Jest najstarszą osobą w Polsce.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej (dot. tel.).
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.