Najbliższy weekend upłynie pod znakiem zabytków techniki. Rozpoczyna się Industriada.

Najbliższy weekend upłynie pod znakiem zabytków techniki. Rozpoczyna się Industriada.

7 czerwca 2019 Wyłącz przez administrator

Tegoroczna Industriada jest jubileuszowa. Szlakiem Zabytków Techniki będziemy podążać po raz dziesiąty.

Dziś wielkie otwarcie w Starej Fabryce w Bielsku-Białej. Wystąpią m.in. Electro-Acoustic Beat Sessions, Jazxing i DJ Jaromir Kaminski. Specjalne wydarzenia przygotowały również inne obiekty, m.in. w Katowicach, Bytomiu, Częstochowie, Pszczynie i Cieszynie.

W tym roku impreza potrwa dłużej, nie dwa, lecz trzy dni. W tym czasie każdy zainteresowany będzie mógł sam wybrać swoją trasę spośród całego, bogatego wachlarza propozycji.

Będą koncerty, spektakle. Nie zabraknie fabularyzowanych zwiedzań czy warsztatów. Specjalnie na tę okazję otwarte dla gości zostaną miejsca na co dzień niedostępne.

W ofercie jest blisko 530 wydarzeń, w 44 obiektach, które znajdują się aż w 27 miejscowościach. Toteż, jak co roku, uczestnicy festiwalu będą mogli bezpłatnie skorzystać z pociągów Kolei Śląskich i także z komunikacji miejskiej organizowanej przez Zarząd Transportu Metropolitalnego.

Aby skorzystać z bezpłatnego transportu publicznego wystarczy zaopatrzyć się w specjalne kupony. Kupony Kolei Śląskich są dostępne w zabytkach techniki, w punktach INDUinfo i u INDUinformatorów. Kupon na transport ZTM do ściągnięcia ze strony http://industriada.pl/tran

Pełny program Industriady znajdziecie tutaj: http://industriada.pl/

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej (dot. tel.).
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.