Dwustu lat w świetnej formie, dobrym nastroju i zdrowiu! Pani Tekla wczoraj świętowała swoje 113 urodziny. Jest najstarszą osobą w Polsce.

Dwustu lat w świetnej formie, dobrym nastroju i zdrowiu! Pani Tekla wczoraj świętowała swoje 113 urodziny. Jest najstarszą osobą w Polsce.

11 czerwca 2019 Wyłączono przez administrator

Miała na sobie sportowy strój. Jej ciało znaleziono w Katowicach. Śledczy nie wykluczają żadnej wersji, z zabójstwem włącznie.

Pani Tekla Juniewicz (najstarsza osoba w Polsce) – mieszka w Gliwicach i czuje się świetnie – jak zapewniała wojewodę śląskiego Jarosława Wieczorka, który odwiedził ją z urodzinowymi życzeniami. Na jej ręce wojewoda przekazał m.in. list od premiera Mateusza Morawieckiego.

„Za Panią ponad wiek polskiej historii i piękna życiowa droga związana z dziejami naszej Ojczyzny. Takie życie to skarbnica wiedzy dla kolejnych pokoleń Polaków” – pisał premier.

Jest kolejny! Nowy wodny plac zabaw w Katowicach!

Pani Tekla tryskała dobrym humorem i sypała żartobliwymi uwagami oraz wspominkami.

? Jak byłam młoda, to miałam duże powodzenie. Wszystko załatwiłam, nawet trudne sprawy ? opowiadała.

Elegancko ubrana siedziała wśród gości, przysłuchując się z uwagą rozmowom.

? Babcia jest niesamowita. I nadal bardzo żywotna ? opowiada jej wnuczka, Anna Stachowska.

PKP wprowadza nowy rozkład jazdy i nowe pociągi.

– Babcia na wszystko zwraca uwagę i nadal ma swoje zdanie. Jak ubiorę czerwoną koszulkę, to potrafi mi powiedzieć, że jej jest do twarzy w takim kolorze, ale nie mnie ? śmieje się wnuk, Adam Stachowski.

Rodzeństwo, Anna i Adam, opiekują się panią Teklą z ogromną troskliwością. Jej stałym towarzyszem od zeszłego roku jest także czarny kot, Gustaw.

Zaginęła czternastoletnia Patrycja. Apel ojca poruszył naszych czytelników.

Wiekowa gliwiczanka urodziła się w Krupsku, niedaleko Lwowa. Po ślubie opiekowała się dziećmi (dwiema córkami) oraz prowadziła dom.

Mąż pani Tekli, starszy o 20 lat, był w kadrze zarządzającej kopalnią w Borysławiu. Dlatego też systematycznie odwiedzała Warszawę. Bywała m.in. na defiladach z udziałem Józefa Piłsudskiego.

Źródło i fot.: ŚUW.

Pacjent przyszedł do szpitala szukając pomocy lekarskiej. Niczego tam nie ukradł, nie zdemolował, nikogo też nie obraził, znieważył czy pobił. A mimo to ściga go teraz policja, upublicznia jego wizerunek i chce postawić mu zarzut popełnienia przestępstwa.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej (dot. tel.).
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.