Dla gości „Scenozstąpienia” – specjalne strefy do parkowania. Jednak za wjazd tam trzeba bardzo słono zapłacić. Ale jest inne rozwiązanie – w dodatku bezpłatne.

Dla gości „Scenozstąpienia” – specjalne strefy do parkowania. Jednak za wjazd tam trzeba bardzo słono zapłacić. Ale jest inne rozwiązanie – w dodatku bezpłatne.

7 czerwca 2019 Wyłączono przez administrator

Zabójca, który zakopał swoją ofiarę w centrum miasta, złapany. Rzeczywiście był uzbrojony.

Kierowcy rozjeżdżali trawniki i zajmowali miejsca parkingowe mieszkańców. Po to będą zakazy wjazdu na os. Tysiąclecie i tymczasowa organizacja ruchu w okolicy.

W niedzielę 9 czerwca na Stadionie Śląskim „MIUOSH, JIMEK, SMOLIK, NOSPR ? SCENOZSTĄPIENIE”. Organizatorzy spodziewają się wielu gości.

To już tradycja, że władze Katowic w trosce o mieszkańców Tysiąclecia wprowadzają w tym dniu zmiany w organizacji ruchu.

Miał strzelać do górników, a potem ukrywać się za granicą. Zatrzymano go w Chorwacji.

– Podczas tego typu imprez sporym problemem dla mieszkańców os. Tysiąclecia są tysiące osób, które dojeżdżając z innych miast do stadionu zostawiają pojazdy na osiedlu, zajmując nie tylko miejsca parkingowe mieszkańców, ale także nierzadko parkują w miejscach nielegalnych, na trawnikach i zielonych skwerach ? mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Dlatego kierując się interesem mieszkańców w dniu 9 czerwca zastosujemy zmiany w organizacji ruchu, które polegają na wprowadzeniu zakazu wjazdu na teren osiedla od strony ul. Chorzowskiej.

Sieć dyskontów wycofuje jeden z produktów ze swojego „Ogródka”. Ostrzega klientów, którzy już go kupili, by go nie jedli ani nie przygotowywali z niego potraw.

Na osiedle skierowane zostaną dodatkowe patrole straży miejskiej i policji. Ponadto, najprawdopodobniej około godziny 15, zamknięte zostaną wjazdy na Tysiąclecie z ul. Chorzowskiej oraz wyjazdy na tę ulicę.

Dla tych, którzy chcą przyjechać samochodami na koncert, przygotowano miejsca parkingowe w Parku Śląskim. Kosztują niemało, bo od 40 zł do 70 zł.

Informacje o parkingach: KLIKNIJ

Po co płacić, skoro na koncert można dojechać za darmo? Dodatkowe kursy, większe autobusy oraz objazdy ? oto zmiany, które wprowadzi w komunikacji miejskiej w najbliższą niedzielę Zarząd Transportu Metropolitalnego.

Za pieniądze Parku Śląskiego usiłował kupić srebrną limuzynę.

Dodajmy do tego bezpłatny dojazd na koncert oraz powrót z niego. Od godziny 17. 9 czerwca do godziny 1. 10 czerwca podczas kontroli w autobusach, tramwajach i trolejbusach wystarczy okazać bilet na koncert.

Zwiększone zostaną częstotliwości kursowania tramwajów nr 0, 6, 11 i 19 oraz autobusów nr 138, 674, 808, 820, 840.

Ponadto, niektóre z autobusów linii, tj. 7, 23, 109, 673 i 674, od godziny 15., przejeżdżając z centrum Katowic do osiedla Tysiąclecia, będą kursować trasą objazdową. Od przystanku Dąb Kościół pojadą ulicami Bracką, DTŚ, Jana Pawła II, Piastów.

Kobieta jest w krytycznym stanie, funkcje życiowe jej organizmu podtrzymuje specjalistyczna aparatura medyczna. To skutki „upominku”.

Więcej szczegółów na ten temat: KLIKNIJ

Na zdjęciu: polecamy ten środek transportu. Zdecydowanie.

Żródło: BP UM Katowice; ZTM; Stadion Śląski.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej (dot. tel.).
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.