Zmiana przebiegu dwóch ważnych linii komunikacji miejskiej w Katowicach.

Zmiana przebiegu dwóch ważnych linii komunikacji miejskiej w Katowicach.

21 maja 2019 Wyłączono przez administrator

Aż pięć wypadków z udziałem dzikich zwierząt. I tylko jednego dnia.

Od pewnego czasu informujemy o utrudnieniach związanych z wielką przebudową układu drogowego w południowej części Katowic. Tym razem ważna informacja nie dla kierowców samochodów, lecz dla pasażerów komunikacji miejskiej.

Na zmiany muszą się także przygotować pasażerowie autobusów linii 672 i 674. Zmienią się zarówno ich trasy, jak i rozkłady jazdy.

Wreszcie w Katowicach. Elektryczne skutery i hulajnogi na minuty. Nowością jest to, że można je pozostawiać w dowolnym miejscu.

W trakcie inwestycji autobus linii 674 z Centrum Handlowego 3 Stawy będzie kierował się objazdem ulicami Murckowską, Gospodarczą, następnie Szopienicką do Giszowca. Natomiast pojazdy kursujące na linii 672 – po wyjeździe z Centrum Handlowego 3 Stawy będą się kierowały na ul. Murckowską, a następnie nawracały na węźle ulic Murckowskiej i Porcelanowej w kierunku ul. Pszczyńskiej i Murcek.

Prawdopodobny termin wprowadzenia zmian to 26 lub 27 maja. decyzji w tej sprawie na razie nie podjęto.

Wielka defilada w Katowicach. Drogową Trasą Średnicową przejadą czołgi, działa samobieżne, rosomaki, hammery i pojazdy na wyposażeniu specjalsów z GROM. Nad nimi myśliwce F-16, śmigłowce i transportowce.

Nowy przebieg tych dwóch linii autobusowych związany jest z przebudową węzła drogowego w rejonie Giszowca (skrzyżowanie DK86 i DK81 czyli ul. Pszczyńskiej i 73 Pułku Piechoty). Jeden z czytelników napisał kąśliwy komentarz do naszej ostatniej informacji na ten temat. Komentarz miał następujący wydźwięk: „Po co tyle hałasu z powodu przebudowy jednego skrzyżowania”?

Dlatego chcemy przypomnieć, że ul. Pszczyńską codziennie przejeżdża około 58,5 tys. samochodów. Zaś ul. 73 Pułku Piechoty średnio 10 tys. pojazdów dziennie. Utrudnienia więc będą bardzo znaczne.

Karetka? Niech sobie postoi z nami.

Ponadto sam koszt przebudowy jest horrendalny. To naprawdę wielka inwestycja. Pochłonie ona 247,5 mln zł, z czego aż 210 mln zł dała nam Unia Europejska.

Trzeba wreszcie dodać, że jest to fragment większej całości. Przebudowywana jest ul. 73 Pułku Piechoty. Zmieniło się już skrzyżowanie obok Galerii Libero.

Zagrożenie eksplozją w jednym z katowickich wieżowców. Ewakuacja całego budynku.
Przebudowywane jest skrzyżowanie przy Famurze. W przyszłości wyglądać będzie ono zupełnie inaczej. Powstanie tam rondo, a cały ruch tranzytowy ma przebiegać tunelem poniżej.

Te wielkie inwestycje można porównać w Katowicach jedynie z budową tunelu pod rondem obok Spodka oraz z budową autostrady, która zastąpiła wiecznie zakorkowaną wąską ul. Kochłowicką (nazwę ul. Kochłowicka przejęły drogi lokalne wzdłuż A4, na odcinku od węzła Mikołowska do granic miasta).

Nagonka na przerażonego łosia w Katowicach. Zwierzę trzeba było zastrzelić.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Fot. GDDKiA.

***

Najpiękniejszy pomnik smoleński znajduje się w Katowicach.

 

 

 

Ostrzeżenie inspekcji sanitarnej. Skażona żywność trafiła do sprzedaży.

 

 

 

Samobójca specjalnie wybrał to miejsce. Czekał aż nadjedzie pociąg, by z dużej wysokości rzucić się wprost przed lokomotywę.

 

 

 

Teraz i oni już tego nie wytrzymali. Choć ciężko uwierzyć, że tam zaczęły się demonstracje.

 

 

 

Mieszkańcy tej części Katowic są w szoku. Przeraził ich pomysł Tauronu. Podpisy pod protestem zbierane nieomal w każdym sklepie.