Wodne harce wracają. Nie tylko w Dolinie Trzech Stawów.

Wodne harce wracają. Nie tylko w Dolinie Trzech Stawów.

20 maja 2019 Wyłączono przez administrator

Wreszcie w Katowicach. Elektryczne skutery i hulajnogi na minuty. Nowością jest to, że można je pozostawiać w dowolnym miejscu.

Jeśli dopisze pogoda, być może jeszcze w maju uruchomione zostaną wszystkie wodne place zabaw w Katowicach. W tym roku, będzie ich więcej niż ubiegłego lata.

Pierwszy taki plac zabaw powstał w katowickiej Dolinie Trzech Stawów niespełna dwa lata temu w ramach budżetu obywatelskiego i od razu kupił serca mieszkańców. Ci, ale także wielu mieszkańców metropolii spoza Katowic, w każdy słoneczny dzień tłumnie go odwiedzali ze swoimi pociechami.

Wielka defilada w Katowicach. Drogową Trasą Średnicową przejadą czołgi, działa samobieżne, rosomaki, hammery i pojazdy na wyposażeniu specjalsów z GROM. Nad nimi myśliwce F-16, śmigłowce i transportowce.

Pomysł wydał się wart powielenia i postanowiono wybudować jeszcze dwa podobne obiekty. Pierwszy, na Załężu, otwarty został we wrześniu ubiegłego roku.

Kolejny ? w Ochojcu, u zbiegu ulic Biedronek i Radockiego, jest już na ukończeniu. Miasto chciałoby go otworzyć 1 czerwca, w Dzień Dziecka.

Karetka? Niech sobie postoi z nami.

Tymczasem pierwszy z wodnych placów zabaw, ten w Dolinie Trzech Stawów, trzeba było poddać pracom konserwatorskim. Należało naprawić nawierzchnie, murki oraz szwankujące dysze.

Usterki te powstały z powodu nadmiernej eksploatacji i wkrótce zostaną usunięte. Jeśli pogoda dopisze, wszystkie trzy place będą działały jeszcze w maju, a najpóźniej ? w Dzień Dziecka.

Fot. BP UM Katowice.

Nagonka na przerażonego łosia w Katowicach. Zwierzę trzeba było zastrzelić.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Fot. GDDKiA.

***

Ostrzeżenie inspekcji sanitarnej. Skażona żywność trafiła do sprzedaży.

 

 

 

Samobójca specjalnie wybrał to miejsce. Czekał aż nadjedzie pociąg, by z dużej wysokości rzucić się wprost przed lokomotywę.

 

 

 

Teraz i oni już tego nie wytrzymali. Choć ciężko uwierzyć, że tam zaczęły się demonstracje.

 

 

 

 

Gorzka a nierzadko tragiczna majówka. Na drogach znów królowały bezmyślność i głupota.

 

 

 

Mieszkańcy tej części Katowic są w szoku. Przeraził ich pomysł Tauronu. Podpisy pod protestem zbierane nieomal w każdym sklepie.

 

 

 

Aż pięć wypadków z udziałem dzikich zwierząt. I tylko jednego dnia.