Wielka rewolucja drogowo-budowlana w Katowicach. Nowe terminy i szereg bardzo ważnych zmian. Jest ich tak wiele, że uruchomiono specjalną usługę informacyjną.

Wielka rewolucja drogowo-budowlana w Katowicach. Nowe terminy i szereg bardzo ważnych zmian. Jest ich tak wiele, że uruchomiono specjalną usługę informacyjną.

20 maja 2019 Wyłączono przez administrator

Wreszcie w Katowicach. Elektryczne skutery i hulajnogi na minuty. Nowością jest to, że można je pozostawiać w dowolnym miejscu.

Na duże zmiany w organizacji ruchu muszą przygotować się zarówno mieszkańcy Katowic, jak i mieszkańcy metropolii, którzy dojeżdżają do Katowic do pracy. Zmiany dotyczyć będą także ruchu tranzytowego przecinającego Katowice.

Rano w poniedziałek 27 maja zostaną wprowadzone te zmiany, które spowodują najpoważniejsze utrudnienia. Będziemy się z nimi zmagać co najmniej przez 12 miesięcy.

Zwężona zostanie ul. Pszczyńska (DK86) na wysokości Giszowca – do jednego pasa w każdym kierunku ? zarówno w stronę Sosnowca, jak i w stronę Tychów.

Wielka defilada w Katowicach. Drogową Trasą Średnicową przejadą czołgi, działa samobieżne, rosomaki, hammery i pojazdy na wyposażeniu specjalsów z GROM. Nad nimi myśliwce F-16, śmigłowce i transportowce.
Czynne pozostaną zjazdy i wyjazdy – łączące ulice Kolistą i 73 Pułku Piechoty z ul. Pszczyńską. Jednak ze względu na spodziewane spiętrzenia ruchu w tym obszarze, przejazd nimi będzie utrudniony.

Drogę tę pokonuje codziennie aż 58,5 tysiąca pojazdów. Przebudowa jest więc tu koniecznością.

Zamknięty zostanie zjazd z autostrady A4 na ul. Pszczyńską. Chodzi o zjazd od strony Gliwic w kierunku Tychów. Co nastąpi w nocy z 26 na 27 maja.

Zagrożenie eksplozją w jednym z katowickich wieżowców. Ewakuacja całego budynku.
Tę trasę pokonuje codziennie średnio ponad 10 tysięcy kierowców. Będą musieli wybrać inne drogi przejazdu.

Z kolei 24 maja (piątek) nastąpi zwężenie do jednego pasa ruchu jezdni wschodniej ul. Pszczyńskiej (DK86) ? w kierunku Sosnowca. Jezdnia zwężona będzie na całym odcinku planowanej przebudowy.

Również 24 maja na ul. Gospodarczej nastąpi zmiana pierwszeństwa ruchu. Do tej pory pierwszeństwo miały pojazdy poruszające się ulicą Gospodarczą. Po zmianie pierwszeństwo będą miały pojazdy poruszające się od ul. Murckowskiej.

Nagonka na przerażonego łosia w Katowicach. Zwierzę trzeba było zastrzelić.

Na ul. Gospodarczej (w rejonie skrzyżowana z ul. Murckowską) zostaną zamontowane progi wyspowe oraz znaki informujące o zmianie pierwszeństwa ruchu.

W związku z tym, że zakres prac i zmian jest ogromny i następować będą kolejne zmiany, katowicki magistrat uruchomił specjalną usługę informacyjną.

Samochód wjechał w tłum świętujących ludzi.

– Zachęcamy wszystkich mieszkańców i osoby zainteresowane tym tematem, by wysłały nam maila na adres [email protected] z tematem ?aktualne informacje?. Dzięki temu każdą nową informację będziemy mogli przesłać bezpośrednio na maila osoby, która się do nas zgłosiła ? mówi Maciej Stachura, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Katowice.

Źródło: BP UM Katowice. Obok link do bardzo ważnych mapek i wizualizacja: KLIKNIJ

Ciągle jeszcze nie można im sprawić pogrzebu.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty. Fot. GDDKiA.

***

Ostrzeżenie inspekcji sanitarnej. Skażona żywność trafiła do sprzedaży.

 

 

 

Samobójca specjalnie wybrał to miejsce. Czekał aż nadjedzie pociąg, by z dużej wysokości rzucić się wprost przed lokomotywę.

 

 

 

Teraz i oni już tego nie wytrzymali. Choć ciężko uwierzyć, że tam zaczęły się demonstracje.

 

 

 

Gorzka a nierzadko tragiczna majówka. Na drogach znów królowały bezmyślność i głupota.

 

 

 

Mieszkańcy tej części Katowic są w szoku. Przeraził ich pomysł Tauronu. Podpisy pod protestem zbierane nieomal w każdym sklepie.

 

 

 

Aż pięć wypadków z udziałem dzikich zwierząt. I tylko jednego dnia.