Tym razem to dzieci będą uczyły dorosłych. O miłości do drzew, kwiatów, ptaków czy owadów. O tym jak kochać Ziemię.

Tym razem to dzieci będą uczyły dorosłych. O miłości do drzew, kwiatów, ptaków czy owadów. O tym jak kochać Ziemię.

23 maja 2019 Wyłącz przez administrator

Macie telefon tego popularnego producenta smartfonów? Całkiem możliwe, że nie będziecie mieć YouTube, Gmail, Chrome, Google Maps, najpopularniejszej internetowej wyszukiwarki a być może również Facebooka czy Instagramu.

Listy dla Ziemi to ogólnopolska akcja. Po raz pierwszy zorganizowana w 2013 r.

Jej inicjatorem jest Fundacja Ekologiczna ARKA. Cel to zwrócenie uwagi zarówno młodych osób, jak i dorosłych, na problemy związane ze środowiskiem naturalnym.

Katowicki magistrat komentuje katastrofalną sytuację w drużynie piłkarskiej GKS Katowice. Wydano oficjalny komunikat, w którym padają bardzo ostre stwierdzenia.

Pomysł jest ciekawy. Młodzi ludzie piszą listy na papierze z makulatury do swoich rodziców czy dziadków.

Piszą o tym, że warto segregować śmieci i dlaczego. Tłumaczą, co osiągniemy rezygnując z plastikowych jednorazówek na rzecz toreb wielokrotnego użytku.

Zmiana przebiegu dwóch ważnych linii komunikacji miejskiej w Katowicach.

Akcja ma zasięg ogólnopolski. w Katowicach odbędzie się jutro. początek o godz. 11 na katowickim Rynku. W programie m.in. pisanie wielkiego wspólnego listu, happening, konkursy i szkolenia.

Źródło: BP UM Katowice. Fot.: ARKA.

Wielka rewolucja drogowo-budowlana w Katowicach. Nowe terminy i szereg bardzo ważnych zmian. Jest ich tak wiele, że uruchomiono specjalną usługę informacyjną.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

***

Nieprzytomna kobieta leżała w Sztucznej Rawie na katowickim Rynku. Straciła świadomość uderzając w kamienne dno. Nagranie budzi grozę, a jeszcze większą reakcje niektórych osób.

 

 

 

Leżała zagubiona. A wewnątrz cenna zawartość. Biżuteria.

 

 

 

Stadion Śląski będzie nazywał się jeszcze inaczej.

 

 

 

Kolejny światowy szczyt ONZ w Katowicach! Dziś wieczorem w stolicy województwa śląskiego pojawił się minister infrastruktury i rozwoju, by oficjalnie przekazać, że nasze miasto odniosło wielki sukces.

 

 

 

Dziś Katowice były jedynym z większych polskich miast, w którym zanotowano podwyższony ich poziom. Są kilka razy bardziej szkodliwe od dwutlenku siarki i niemal dziesięciokrotnie bardziej niebezpieczne od tlenku węgla.