Stadion Śląski będzie nazywał się jeszcze inaczej.

Stadion Śląski będzie nazywał się jeszcze inaczej.

22 maja 2019 Wyłączono przez administrator

Ostrzeżenie inspekcji sanitarnej. Skażona żywność trafiła do sprzedaży.

PGG Stadion Śląski. Nie Tauron Stadion Śląski. Taka jest nowa nazwa naszej największej areny sportowej.

Na początku maja poinformowano o rozmowach pomiędzy zarządem województwa śląskiego a energetycznym gigantem Tauron. Rozmowy dotyczyły objęcia patronatu przez Tauron nad Stadionem Śląskim.

Wydawało się, że wszystko dopięte jest na ostatni guzik. Przez pięć kolejnych lat Tauron miał przelewać na konto Stadionu Śląskiego 1 milion złotych w zamian za to, że w nazwie stadionu znajdzie się słowo ?Tauron?.

Samobójca specjalnie wybrał to miejsce. Czekał aż nadjedzie pociąg, by z dużej wysokości rzucić się wprost przed lokomotywę.

Podpisanie umowy w tej sprawie miało nastąpić w sierpniu. To jednak nie dojdzie do skutku.

PGG czyli Polska Grupa Górnicza. To ona została tytularnym sponsorem Kotła Czarownic. Jak informuje Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego: „Szczegóły związane z kwestiami finansowymi porozumienia zostaną uzgodnione w późniejszym czasie”.

Teraz i oni już tego nie wytrzymali. Choć ciężko uwierzyć, że tam zaczęły się demonstracje.

Władze województwa podkreślają, że PGG co roku odprowadza do budżetu państwa 3 mld zł i jest jednym z największych pracodawców w regionie. Nowa nazwa Stadionu Śląskiego – już PGG Stadionu Śląskiego – ma przypominać o wkładzie przemysłu górniczego w rozwój regionu.

Fot. UMWŚ/Stadion Śląski.

Mieszkańcy tej części Katowic są w szoku. Przeraził ich pomysł Tauronu. Podpisy pod protestem zbierane nieomal w każdym sklepie.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

***

Katowicki magistrat komentuje katastrofalną sytuację w drużynie piłkarskiej GKS Katowice. Wydano oficjalny komunikat, w którym padają bardzo ostre stwierdzenia.

 

 

 

Zmiana przebiegu dwóch ważnych linii komunikacji miejskiej w Katowicach.

 

 

 

Wielka rewolucja drogowo-budowlana w Katowicach. Nowe terminy i szereg bardzo ważnych zmian. Jest ich tak wiele, że uruchomiono specjalną usługę informacyjną.

 

 

 

Ewakuowano osoby znajdujące się w bezpośredniej strefie zagrożenia wybuchem. Cały odcinek ulicy został zamknięty. Również dla przejeżdżających tamtędy tramwajów.

 

 

 

Drogowa Trasa Średnicowa częściowo wyłączana z ruchu.