Śląsk największym wygranym wyborów do Parlamentu Europejskiego! Imponujące osiągnięcie.

Śląsk największym wygranym wyborów do Parlamentu Europejskiego! Imponujące osiągnięcie.

27 maja 2019 Wyłącz przez administrator

Katowicki Park Leśny na Muchowcu przeszkodą lotniczą nr 37. Rozpatrywany jest wniosek o jej usunięcie.

Najważniejsze, by szansy tej nie zmarnować. Do Parlamentu Europejskiego idzie potężna reprezentacja naszego województwa.

Aż siedmiu europosłów (to możliwe, ale ciągle niepewne), z tego dwoje ogólnopolskich rekordzistów. Rekordowe wyniki osiągnęli zarówno Jadwiga Wiśniewska (pierwsza na liście PiS), jak i Jerzy Buzek (lider listy Koalicji Europejskiej). Oboje uzyskali po ponad 400 tys. głosów. Gdy zsumujemy oddane na nich głosy, razem mają ich o wiele więcej niż np. Kukiz’15 w całym kraju (około pół miliona).

Te tabletki zostały wycofane z aptek. To ważna decyzja, gdyż lek mógł nieprawidłowo zadziałać.

Do tego dodajmy, że w okręgu małopolsko-świętokrzyskim pół miliona głosów zdobyła Beata Szydło. Była premier rozumie problemy Śląska i jest przychylna tej ziemi, jako mieszkanka i była burmistrz Brzeszcz. I to nie tylko dlatego, że wielu jej wyborców to górnicy, zaś na terenie jej miasta ciągle działa kopalnia węgla kamiennego należąca do spółki Tauron Wydobycie.

Przedstawiciele Śląska zdobyli grubo ponad jedną dziesiątą mandatów, przypadających na Polskę. Mamy prawie 14 proc. miejsc przeznaczonych dla naszego kraju (51 mandatów dziś, 52 po ostatecznym opuszczeniu UE przez Wielką Brytanię).

Macie telefon tego popularnego producenta smartfonów? Całkiem możliwe, że nie będziecie mieć YouTube, Gmail, Chrome, Google Maps, najpopularniejszej internetowej wyszukiwarki a być może również Facebooka czy Instagramu.

Śląsk będzie miał tylu samo europosłów, co Estonia. Będzie miał więcej mandatów w europarlamencie niż Luksemburg, Cypr czy Malta.

W europarlamencie będą nas reprezentowali trzej politycy PiS i trzej politycy Koalicji Europejskiej, z których dwóch to członkowie Platformy Obywatelskiej, zaś jeden Sojuszu Lewicy Demokratycznej. A także reprezentant Wiosny.

Czary-mary w konkursie Radia Piekary. Powszechnie lubiany pan Stefan ? antykwariusz z katowickiego Skarbka ? prowadził w konkursie, w którym wygraną były wakacje na Malediwach. Coś lub ktoś nie bardzo go jednak lubi.

PiS:

Jadwiga Wiśniewska,
Izabela Kloc,
Grzegorz Tobiszowski.

Nieprzytomna kobieta leżała w Sztucznej Rawie na katowickim Rynku. Straciła świadomość uderzając w kamienne dno. Nagranie budzi grozę, a jeszcze większą reakcje niektórych osób.

PO (KE):

Jerzy Buzek,
Jan Olbrycht.

SLD (KE):

Marek Balt.

Wiosna (Roberta Biedronia): Łukasz Kohut.

Stadion Śląski będzie nazywał się jeszcze inaczej.

Zwycięzcom gratulujemy. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że wszyscy ci politycy potrafią i chcą rozmawiać ze sobą. Mimo różnic politycznych wspólnie chcą działać na rzecz Śląska w Parlamencie Europejskim.

Tak wielkiego poparcia, jak wymieniona trójka (Szydło, Buzek, Wiśniewska) nie osiągnął żaden inny kandydat do Parlamentu Europejskiego w Polsce. To wzmacnia pozycję tych polityków, a zarazem zobowiązuje.

Panie europosłanki i panowie europosłowie. Wyborcy na was liczą.

Kolejny światowy szczyt ONZ w Katowicach! Dziś wieczorem w stolicy województwa śląskiego pojawił się minister infrastruktury i rozwoju, by oficjalnie przekazać, że nasze miasto odniosło wielki sukces.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

***

Fantastyczne wieści nie tylko dla mieszkańców Katowic, ale dla nich szczególnie. Mistrzostwa świata i inne wielkie międzynarodowe imprezy sportowe na katowickich arenach.

 

 

 

Jedna osoba zginęła na miejscu. Trwa walka o życie pozostałych. Na wiele godzin droga została zablokowana.

 

 

 

Dziś na rolkostradzie w Dolinie Trzech Stawów rządziły samochody (więcej zdjęć w tekście). W odstępie kilku, kilkunastu minut, na tor wjeżdżały kolejne auta.

 

 

 

Karygodne zachowanie kilkunastu kierowców podczas lądowania śmigłowca ratowniczego.

 

 

 

Rozbitym samochodem pijak uciekał przez Katowice. Inny kierowca go ścigał.