Prezydent się rozlicza. Dziś Marcin Krupa mówił o swoich przedwyborczych obietnicach.

Prezydent się rozlicza. Dziś Marcin Krupa mówił o swoich przedwyborczych obietnicach.

10 maja 2019 Wyłączono przez administrator

To będzie niezwykły las. Składać się ma wyłącznie z drzew zasadzonych na pamiątkę urodzin małych katowiczan.

? Zostałem tak wychowany, by dotrzymywać słowa ? mówił prezydent Krupa podczas piątkowej konferencji prasowej. – Od wyborów minęło już pół roku, a obiecałem katowiczanom, że podobnie jak w zeszłej kadencji, będę się cyklicznie rozliczał z tego, jak wywiązuję się ze złożonych obietnic

Prezydent zaprezentował wdrożenie trzech obietnic wyborczych: teatrograntów, powołania pełnomocnika ds. seniorów oraz finansowego wsparcia organizacji pozarządowych. Wcześniej już prezydent zrealizował inną obietnicę, dotyczącą podniesienia puli budżetu obywatelskiego z 20 do 30 mln zł.

Łoś uderzył w dwa samochody, ale ta poranna historia znalazła szczęśliwe zakończenie. Relacja, zdjęcia i film z prawdziwym happy endem.

– Rozpoczynamy w tym roku program Teatrogranty z pulą 200 tysięcy złotych. To będzie realne wsparcie dla niezależnych teatrów w Katowicach ? powiedział Marcin Krupa.

Jak dodał, niektóre atrakcyjne dla miasta projekty nie były lub nie będą realizowane, gdyż organizacje pozarządowe nie mogły się starać o finansowanie ich ze środków publicznych. Starając się o publiczne wsparcie trzeba bowiem najczęściej wykazać się tzw. wkładem własnym – jakąś kwotą pieniędzy.

Mieli lecieć na wymarzoną majówkę, ale nie wpuszczono ich do samolotu w Pyrzowicach. Policja poszukuje kolejnych osób potraktowanych w ten sposób.

W tym roku miasto przeznaczy 250 tys. zł a w przyszłym już 500 tys. na wkład własny dla organizacji pozarządowych. Dzięki temu będą mogły ubiegać się o dużo większe pieniądze. Będą mogły realizować swoje zamierzenia.

Prezydent ogłosił dziś, że jego pełnomocnikiem ds. seniorów będzie Helena Hrapkiewicz.

Więcej na temat zarówno teatrograntów, jak i pieniędzy dla organizacji pozarządowych i pełnomocnika ds. seniorów: KLIKNIJ

Elektroniczne dzięcioły dokonają analizy poziomu promieniowania, oddziałującego na mieszkańców Katowic.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

***

W najbliższych dniach pasażerów komunikacji miejskiej czeka sporo utrudnień. Ich przyczyną remonty i różnego rodzaju imprezy.

 

 

 

Matka dla ukochanego dziecka zrobi wszystko. Dobrze o tym wiedzieli, dlatego ją zastraszyli.

 

 

 

Jechali autostradą. Nagle poczuła gwałtowne skurcze. Właśnie zaczął się poród.

 

 

 

Stadion Śląski zmienia nazwę.

9 maja 2019 Wyłącz

Stadion Śląski zmienia nazwę.

 

 

 

Od dziś zmiany na placu budowy największej od 13 lat inwestycji drogowej w Katowicach. Wiążą się z kolejnymi utrudnieniami.