Po raz kolejny dzień na naszych drogach rozpoczął się od nieszczęśliwego wypadku. Na zdjęciu wypadek z dnia wczorajszego, śmiertelny.

Po raz kolejny dzień na naszych drogach rozpoczął się od nieszczęśliwego wypadku. Na zdjęciu wypadek z dnia wczorajszego, śmiertelny.

10 maja 2019 Wyłączono przez administrator

Łoś uderzył w dwa samochody, ale ta poranna historia znalazła szczęśliwe zakończenie. Relacja, zdjęcia i film z prawdziwym happy endem.

Początek dnia rozpoczął się groźnym wypadkiem. Na szczęście tym razem nie było ofiar śmiertelnych. W przeciwieństwie do dnia wczorajszego (szczegóły poniżej).

Do dzisiejszego wypadku doszło o 7.30 na ul. Kochłowickiej w Katowicach. Na granicy z Chorzowem-Batorym, tuż przy zjeździe na A4, samochód osobowy zderzył się z ciężarówką.

Kierowca osobówki odniósł obrażenia głowy. Został odwieziony do szpitala w Katowicach-Ochojcu.

Mieli lecieć na wymarzoną majówkę, ale nie wpuszczono ich do samolotu w Pyrzowicach. Policja poszukuje kolejnych osób potraktowanych w ten sposób.

Na miejsce przybyła chorzowska straż pożarna, którą potem zastąpili strażacy z Katowic. Policjanci chorzowskiej drogówki zabezpieczyli miejsce wypadku i sporządzili dokumentację zdarzenia.

W tym czasie cierpliwość kierowców wystawiona była na niezłą próbę z powodu rosnącego korka. Dlatego: noga z gazu. Nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków na polskich drogach. Ich skutki odczuwamy wszyscy.

Chuligański wybryk zagrażał zdrowiu i mieniu ludzi. Wśród poszkodowanych jedna poważnie ranna osoba. Trafiła do szpitala.

Czy to właśnie zbyt duża prędkość doprowadziła do wczorajszej tragedii, to wyjaśnia śledztwo. W Tychach zginął 29-letni pasażer ciężarówki.

Do tego wypadku doszło na S1. Ciężarówka jechała w kierunku zjazdu DK1/DK86. Prowadziła ją 26-letnia kobieta.

Z niewiadomych na razie przyczyn samochód ciężarowy marki Mercedes, wraz z naczepą, zjechał z jezdni. Następnie wpadł do rowu i przewrócił się na bok.

Kabina zgniotła pasażera ciężarówki. Zmarł on na miejscu wypadku. Okoliczności tragedii badają policja i prokuratura.

Fot. Policja Śląska.

Podatek od zjedzonych już dawno hamburgerów. To nie żart.

***

Odnaleziono matkę martwego noworodka.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

***

Matka dla ukochanego dziecka zrobi wszystko. Dobrze o tym wiedzieli, dlatego ją zastraszyli.

 

 

 

Jechali autostradą. Nagle poczuła gwałtowne skurcze. Właśnie zaczął się poród.

 

 

 

Stadion Śląski zmienia nazwę.

9 maja 2019 Wyłącz

Stadion Śląski zmienia nazwę.

 

 

 

Od dziś zmiany na placu budowy największej od 13 lat inwestycji drogowej w Katowicach. Wiążą się z kolejnymi utrudnieniami.

 

 

 

To będzie niezwykły las. Składać się ma wyłącznie z drzew zasadzonych na pamiątkę urodzin małych katowiczan.