Ostrzeżenie drogowe. Wypadki.

Ostrzeżenie drogowe. Wypadki.

15 maja 2019 Wyłączono przez administrator

Żory: samochód wjechał w tłum świętujących ludzi.

Zdjęcie nadesłane przez panią Agnieszkę. Zostało wykonane podczas popołudniowego szczytu na DTŚ. Widoczny na zdjęciu samochód uderzył w barierki na wiadukcie pomiędzy Silesia City Center a Auchan – znane miejsce z wypadków.

Do innych wypadków podczas tego popołudniowego szczytu doszło w kolejnych znanych z tego miejscach. Rozbity samochód zablokował zjazd z autostrady A4 na węźle Murckowska. Do tego zdarzenia doszło za CH Trzy Stawy w kierunku Sosnowca.

Miłośnicy serów. Sieć marketów ostrzega przed skażeniem dwóch z nich groźną toksyną. Kilkanaście osób trafiło do szpitali.

I następny wypadek. Dokładnie naprzeciwko, czyli na słynnym „zakręcie mistrzów”. Samochód wpadł tam w poślizg.

Przyczyny wypadków dość oczywiste: prędkość niedostosowana do warunków jazdy i głupota. Mogliśmy ją obserwować dzisiaj w wydaniu kierowcy białego SUV-a na Bocheńskiego. Jego kierowca to gwałtownie przyspieszał, to hamował, przeskakując raz na lewy pas, a raz na prawy. W ten sposób zmuszał innych do gwałtownego hamowania.

To Polak! Dostanie połowę z 90 mln euro, czyli 193 miliony 396 tys. 500 zł. Skreślił właściwe numerki i rozbił bank.

Nieodpowiedzialnie zachowywali się również kierowcy jadący DTŚ w stronę Chorzowa i z powrotem. Mało kto utrzymywał dozwoloną prędkość na odcinku, gdzie obowiązuje ograniczenie do 80 km/h.

Kierowcy jechali zbyt szybko, mimo że widzieli z boku policyjny radiowóz na tzw. „bombach”, za którym jechał jeden z pojazdów. Jego kierowca został zmuszony do tego, by przestać się spieszyć. Z pewnością dojechał do swego celu później niż zamierzał. Podobnie jak ci, którzy zakończyli dziś jazdę na barierkach.

Ciągle jeszcze nie można im sprawić pogrzebu.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

***