Najpiękniejszy pomnik smoleński znajduje się w Katowicach.

Najpiękniejszy pomnik smoleński znajduje się w Katowicach.

20 maja 2019 Wyłączono przez administrator

Wreszcie w Katowicach. Elektryczne skutery i hulajnogi na minuty. Nowością jest to, że można je pozostawiać w dowolnym miejscu.

Nie jest z kamienia ani metalu. Istnieje od lat i wygląda coraz piękniej. Żywy pomnik pamięci. Gdyż jest to las (zdjęcia – kliknij w link na dole).

Drzewa w tym miejscu zasadzone zostały już 16 kwietnia 2010 r. dla upamiętnienia ofiar katastrofy, do której doszło podczas lądowania prezydenckiego samolotu 10 kwietnia 2010 r.

Wielka defilada w Katowicach. Drogową Trasą Średnicową przejadą czołgi, działa samobieżne, rosomaki, hammery i pojazdy na wyposażeniu specjalsów z GROM. Nad nimi myśliwce F-16, śmigłowce i transportowce.

W tej tragicznej katastrofie lotniczej zginął prezydent Lech Kaczyński oraz towarzyszące mu osoby. Wśród nich byli także mieszkańcy naszego regionu i miasta, jak chociażby Krystyna Bochenek. Udawali się na uroczystości do Katynia.

Na ten najpiękniejszy pomnik, jaki można sobie wyobrazić natkniecie się spacerując po panewnickim lesie. Idąc od ul. Śląskiej trzeba po prostu podążać główną alejką na wprost.

Karetka? Niech sobie postoi z nami.

Wśród drzew tablica, a na niej tabliczka z napisem przypominającym o tym tragicznym wydarzeniu. A obok głaz (na zdjęciu u góry) upamiętniający inne wydarzenie. Stoi w miejscu, gdzie pod koniec wojny znajdował się partyzancki bunkier – umocniona ziemianka.

Rozbity został przez hitlerowców w lutym 1944 r. Poległo tam 4 żołnierzy Armii Krajowej.

Najpiękniejszy pomnik smoleński zobaczysz klikając w link: KLIKNIJ

Zagrożenie eksplozją w jednym z katowickich wieżowców. Ewakuacja całego budynku.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

***

Teraz i oni już tego nie wytrzymali. Choć ciężko uwierzyć, że tam zaczęły się demonstracje.

 

 

 

Gorzka a nierzadko tragiczna majówka. Na drogach znów królowały bezmyślność i głupota.

 

 

 

Mieszkańcy tej części Katowic są w szoku. Przeraził ich pomysł Tauronu. Podpisy pod protestem zbierane nieomal w każdym sklepie.

 

 

 

Aż pięć wypadków z udziałem dzikich zwierząt. I tylko jednego dnia.

 

 

 

W godzinach komunikacyjnego szczytu: Prezydent Andrzej Duda przyjeżdża na Śląsk. Władze miast katowickiej aglomeracji przestrzegają mieszkańców, by przygotowali się na utrudnienia.