Kandydaci na każdym płocie. Kto ich po wyborach posprząta?

Kandydaci na każdym płocie. Kto ich po wyborach posprząta?

19 maja 2019 Wyłączono przez administrator

Samochód wjechał w tłum świętujących ludzi.

Za tydzień wybory do Europarlamentu (26 maja). I jak przed każdymi wyborami, o zbliżającym się terminie przypomina coraz większa liczba plakatów. W niektórych miejscach ich ekspozycja przypomina prawdziwa wojnę.

Są wszędzie ? na słupach, barierkach, za sklepowymi szybami. Te ostatnie nie sprawiają większych kłopotów ? kandydat czy kandydatka uśmiecha się zza witryny a po wyborach właściciel albo kierownik zdejmuje plakat w przepisowym terminie aby nie płacić mandatu.

Ciągle jeszcze nie można im sprawić pogrzebu.

Problem jest z plakatami na wolnym powietrzu. Jedne plakaty są zrywane, aby ustąpić miejsca innym, często przedstawiającym kandydatów konkurencyjnej partii czy koalicji. Nazajutrz, nowy banner znika a na miejsce wraca stary. I tak w kółko.

Jak zaobserwowaliśmy, kandydaci tego samego komitetu wyborczego też stosują wobec siebie chwyty poniżej pasa. Zrywane są plakaty kolegi – kandydata z tego samego komitetu wyborczego, gdy oba plakaty wiszą obok siebie. Najpewniej czynią to stronnicy jednego z nich przeciwko konkurentowi z tej samej partii. Bo jak inaczej wyjaśnić fakt, że jednego dnia wiszą dwa plakaty, a dzień później już tylko jeden?

Miłośnicy serów. Sieć marketów ostrzega przed skażeniem dwóch z nich groźną toksyną. Kilkanaście osób trafiło do szpitali.

Przy okazji strzępy zrywanych plakatów walają się po ulicach, chodnikach i trawnikach, robiąc potworny bałagan. Im bliżej terminu wyborów, tym bardziej wojna ta przybiera na sile a wraz nią ? mamy coraz większy śmietnik wokół siebie.

Co gorsza ? wiele komitetów po wyborach zapomina o posprzątaniu po sobie. Mimo, że powinny zrobić to do 30 dni.

Na zdjęciu: Parlament Europejski. Fot. Claude TRUONG-NGOC, Wikimedia.

To Polak! Dostanie połowę z 90 mln euro, czyli 193 miliony 396 tys. 500 zł. Skreślił właściwe numerki i rozbił bank.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

***

W godzinach komunikacyjnego szczytu: Prezydent Andrzej Duda przyjeżdża na Śląsk. Władze miast katowickiej aglomeracji przestrzegają mieszkańców, by przygotowali się na utrudnienia.

 

 

 

Wreszcie w Katowicach. Elektryczne skutery i hulajnogi na minuty. Nowością jest to, że można je pozostawiać w dowolnym miejscu.

 

 

 

Potworny ogrom zniszczeń. Zielone płuca Katowic giną. Widok jest przerażający (zdjęcia).

 

 

 

Wielka defilada w Katowicach. Drogową Trasą Średnicową przejadą czołgi, działa samobieżne, rosomaki, hammery i pojazdy na wyposażeniu specjalsów z GROM. Nad nimi myśliwce F-16, śmigłowce i transportowce.

 

 

 

Nagonka na przerażonego łosia w Katowicach. Zwierzę trzeba było zastrzelić.