Gorzka a nierzadko tragiczna majówka. Na drogach znów królowały bezmyślność i głupota.

Gorzka a nierzadko tragiczna majówka. Na drogach znów królowały bezmyślność i głupota.

19 maja 2019 Wyłączono przez administrator

Samochód wjechał w tłum świętujących ludzi.

W sobotę około godz. 10 przed południem doszło do karambolu kilku samochodów osobowych na katowickim odcinku autostrady. Samochody zderzyły się dokładnie na wysokości Centrum Handlowego 3 Stawy.

Wypadek częściowo zablokował pasy autostrady prowadzące w kierunku zjazdów na Sosnowiec i Tychy, czy dalej w stronę Krakowa.

Ciągle jeszcze nie można im sprawić pogrzebu.

Ten wypadek miał tylko dwie przyczyny – wspomniane wcześniej bezmyślność i głupotę. Pogoda jeszcze wtedy była bardzo piękną, warunki do jazdy świetne, widoczność rewelacyjna, podobnie jak przyczepność nawierzchni.

Po południu w całym województwie nastąpiło załamanie pogody. Wielu wypoczywających w Beskidach postanowiło powrócić do domów.

Miłośnicy serów. Sieć marketów ostrzega przed skażeniem dwóch z nich groźną toksyną. Kilkanaście osób trafiło do szpitali.

Na zatłoczonej drodze pomiędzy Bielskiem-Białą a Katowicami nie wszyscy pamiętali o zachowaniu ostrożności. Około godz. 19. w Pszczynie doszło do bardzo groźnego wypadku.

Na jednym ze skrzyżowań dwupasmówki z drogami lokalnymi zderzyły się ze sobą samochody osobowe. Zderzenie było czołowe. Najprawdopodobniej jeden z samochodów postanowił przejechać przez skrzyżowanie już po zmianie sygnalizacji świetlnej.

To Polak! Dostanie połowę z 90 mln euro, czyli 193 miliony 396 tys. 500 zł. Skreślił właściwe numerki i rozbił bank.

Czytelnik przesłał nam zdjęcia wypadku, który miał miejsce przed 23.30 na DK 86. Do wypadku doszło na pasach od strony Giszowca i Tychów, przed zjazdem na centrum Katowic.

Jak poinformowały służby wojewody śląskiego w tej okolicy wkrótce doszło do kolejnego wypadku. Wydarzył się on 9 min. przed godz. 1 po północy.

Trzylatek na parapecie otwartego okna na siódmym piętrze wieżowca. Wymyślił zabawę śmiertelnie niebezpieczną nie tylko dla niego, lecz również dla innych osób (zdjęcia z akcji ratowniczej w tekście).

Dwa samochody zderzyły się również na DK 86, lecz na odcinku pomiędzy węzłem Bagienna a Sosnowcem. Było to na pasach w kierunku stolicy Zagłębia Dąbrowskiego, na wysokości salonu meblowego Agata.

Trasa była przez pewien czas zablokowana. Służby ratownicze zakończyły swoje działania o 1.30.

Koleje Śląskie sporządziły listę rzeczy zgubionych przez pasażerów. Lista długa a na niej sporo wartościowych przedmiotów.

O 5.49 miał miejsce tragiczny w skutkach wypadek pod Pyrzowicami. Tym razem jednak nie na „drodze śmierci” S 1, lecz na starszej DK 78.

Do wypadku doszło w Nowej Wsi. Na skrzyżowaniu DK 78 z ul. Wojska Polskiego zderzyły się dwa samochody. Jedna osoba zginęła, aż cztery zostały ranne. Skrzyżowanie przez długi czas było nieprzejezdne. Zorganizowano objazdy.

Dziękujemy panu Ditterowi za nadesłanie zdjęcia i informację o wypadku.

Prezydent się rozlicza. Marcin Krupa mówił o swoich przedwyborczych obietnicach.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

***

W godzinach komunikacyjnego szczytu: Prezydent Andrzej Duda przyjeżdża na Śląsk. Władze miast katowickiej aglomeracji przestrzegają mieszkańców, by przygotowali się na utrudnienia.

 

 

 

Wreszcie w Katowicach. Elektryczne skutery i hulajnogi na minuty. Nowością jest to, że można je pozostawiać w dowolnym miejscu.

 

 

 

Potworny ogrom zniszczeń. Zielone płuca Katowic giną. Widok jest przerażający (zdjęcia).

 

 

 

Wielka defilada w Katowicach. Drogową Trasą Średnicową przejadą czołgi, działa samobieżne, rosomaki, hammery i pojazdy na wyposażeniu specjalsów z GROM. Nad nimi myśliwce F-16, śmigłowce i transportowce.

 

 

 

Nagonka na przerażonego łosia w Katowicach. Zwierzę trzeba było zastrzelić.