Fantastyczne wieści nie tylko dla mieszkańców Katowic, ale dla nich szczególnie. Mistrzostwa świata i inne wielkie międzynarodowe imprezy sportowe na katowickich arenach.

Fantastyczne wieści nie tylko dla mieszkańców Katowic, ale dla nich szczególnie. Mistrzostwa świata i inne wielkie międzynarodowe imprezy sportowe na katowickich arenach.

26 maja 2019 Wyłącz przez administrator

Katowicki Park Leśny na Muchowcu przeszkodą lotniczą nr 37. Rozpatrywany jest wniosek o jej usunięcie.

Hokej na lodzie wraca do Spodka! Polska gospodarzem trzech imprez.

Świetne wiadomości dla wszystkich sympatyków ?kauczukowego? krążka w naszym kraju. Polski Związek Hokeja na Lodzie zorganizuje w 2020 roku aż 3 turnieje rangi międzynarodowej.

Te tabletki zostały wycofane z aptek. To ważna decyzja, gdyż lek mógł nieprawidłowo zadziałać.

Taką, a nie inną decyzję w mijającym tygodniu podjęto w Bratysławie w ramach obrad Kongresu Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF).
Na początku przyszłego roku, bo już w styczniu (tj. 2-8 styczeń) będziemy emocjonować się występami juniorek młodszych U-18.

Piłkarskie mistrzostwa świata na Śląsku? Tak. Zobaczymy m.in. reprezentacje Argentyny, Portugalii czy Korei Południowej.

Nasze młode reprezentantki zagrają najprawdopodobniej w stolicy Górnego Śląska. Do ustalenia pozostaje jedynie lokalizacja turnieju. Albo będzie to mała hala przy rondzie, tzw. ?Satelita?, albo też oddalone nieznacznie od centrum Katowic lodowisko na Janowie.

Tego samego roku, lecz na przełomie kwietnia i maja (tj. 26 kwiecień ? 2 maj) areną zmagań w ramach Mistrzostw Świata dywizji 1B seniorów będzie katowicki Spodek. Polacy w turnieju o awans do wyższej dywizji powalczą z reprezentantami Litwy, Japonii, Estonii, Ukrainy i Serbii.

Czary-mary w konkursie Radia Piekary. Powszechnie lubiany pan Stefan ? antykwariusz z katowickiego Skarbka ? prowadził w konkursie, w którym wygraną były wakacje na Malediwach. Coś lub ktoś nie bardzo go jednak lubi.

Zanim jednak będziemy przeżywać emocje w największej hali widowiskowo-sportowej w mieście, to jeszcze w naszym kraju nieco wcześniej, bo od 28 marca do 3 kwietnia, w roli gospodarza wystąpią nasze seniorki. Te doskonale spisały się w zeszłorocznych mistrzostwach rozgrywanych w Chinach i były o krok od sprawienia miłej niespodzianki w postaci awansu szczebel wyżej. Ostatecznie się nie udało i Polki zajęły 3 miejsce w turnieju.

Przeciwniczkami biało ? czerwonych będą reprezentantki Włoch, Korei, Chin, Kazachstanu i Słowenii. Lokalizacja turnieju nie jest jeszcze znana.

Nieprzytomna kobieta leżała w Sztucznej Rawie na katowickim Rynku. Straciła świadomość uderzając w kamienne dno. Nagranie budzi grozę, a jeszcze większą reakcje niektórych osób.

Katowicki Spodek ostatni raz gościł hokeistów na arenie międzynarodowej w 2016 r. Polacy zajęli w turnieju Mistrzostw Świata dywizji 1A 3 miejsce, przegrywając kolejno z Włochami 1:3 i Koreą Południową 1:4, wygrywając zaś ze Słowenią 4:1, z Austrią 1:0 i pokonując Japonię 10:4.

Wszystkie ekipy bardzo chwaliły nasze miasto za organizację imprezy. Zaś kibice wszystkich państw często wspólnie przeżywali hokejowe emocje.

Stadion Śląski będzie nazywał się jeszcze inaczej.

Mamy nadzieję, że i tym razem będzie podobnie. Z tą różnicą, iż teraz to nasza reprezentacja zdobędzie upragniony awans na zaplecze hokejowej elity.

Już pewnie niedługo pojawią się szczegółowe informacje dotyczące dystrybucji biletów na powyższe wydarzenia. O czym na pewno będziemy Was informować na bieżąco.

Tekst i zdjęcie: Grzegorz Mijalski.

Kolejny światowy szczyt ONZ w Katowicach! Dziś wieczorem w stolicy województwa śląskiego pojawił się minister infrastruktury i rozwoju, by oficjalnie przekazać, że nasze miasto odniosło wielki sukces.

***
Niektóre wcześniejsze publikacje – niżej.
Inne informacje i artykuły: https://katowicedzis.pl/
Dla facebookowiczów utworzyliśmy grupę: https://www.facebook.com/groups/GrupaKatowiceDzis
Jej członkom wyświetlają się wszystkie nasze facebookowe posty.

***

Dziś na rolkostradzie w Dolinie Trzech Stawów rządziły samochody (więcej zdjęć w tekście). W odstępie kilku, kilkunastu minut, na tor wjeżdżały kolejne auta.

 

 

 

Karygodne zachowanie kilkunastu kierowców podczas lądowania śmigłowca ratowniczego.

 

 

 

Czy terroryści zaplanowali atak? Ogłoszono alarm antyterrorystyczny drugiego stopnia o kryptonimie Bravo.

 

 

 

Wypadek podczas szkolnej wycieczki z Jaworzna. Dziewięcio i dziesięcioletnie dzieci trafiły do trzech szpitali.

 

 

 

Rozbitym samochodem pijak uciekał przez Katowice. Inny kierowca go ścigał.